דינו של המפר הסכם גישור - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
  • ג'וני

נשלח ע"יג'וני 21:08, 3 בפברואר 2014

א.נ. מה דינו של מי שמפר הסכם גישור, וכופר הן בהפרה והן בעצם קיום הסכם כזה, בטענה שעל הסכם כזה חל חיסיון? בברכה, ג'וני

השב
  • 09:58, 5 בפברואר 2014

ג'וני שלום,
    השאלה שלך כוללת כמה מרכיבים שדורשים הבהרה ולכן התשובה שלי תהיה יותר כללית ופחות ספציפית למקרה המסוים שלך.
    על מנת לקבל תשובה מוסמכת ומקצועית למקרה הספציפי שלך - אני ממליץ שתגיע עם כל החומר הרלבנטי וכמובן עם פירוט הסיפור כולו לעו"ד שיוכל לייעץ לך נקודתית.
    כללית - הסכם גישור לא שונה במהותו המשפטית מכל הסכם אחר. הליך הגישור הוא הליך שבו הצדדים מנהלים את בירור המחלוקות ביניהם בהידברות שסופה הגעתם להסכמה באשר לפתרון הקונפליקט.
    את ההסכמה הזאת מעלים על הכתב ומרגע שהיא נחתמת המדובר בהסכם לכל דבר ועניין גם מבחינת היכולת לאכוף אותו בבית משפט.
    לא ברורה לי טענת החיסיון - ואולם, במקרה רגיל - אין חיסיון על הסכם שנכרת בין צדדים לפתרון קונפליקט ביניהם - אא"כ הצדדים הסכימו על כך במפורש אחרת.
    במידה ומדובר בהסכם שנוגע לקרובים בתחום המשפחה יש לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה.
    בהצלחה
    חיים מן, עו"ד ומגשר עסקי ומשפחה
    02-6246777

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.