גישור אחרי טיפול אצל מטפלת זוגית - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 11:21, 24 בפברואר 2014

  אני ובעלי הלכנו למטפלת זוגית היינו אצלה 5 מפגשים ב יחד ואני הייתי אצלה 3 מפגשים לבד. בכל השיחות איתה היא "עודדה" אותי לוותר ולעגל פינות ולשכוח מכל מיני דברים קריטיים מבחינתי. איתו היו לה פחות מפגשים בגלל שהוא לא יכל להגיע בגלל חוסר זמן. בסופו של דבר הטיפול לא עזר והשאיר אותי מתוסכלת. האם גישור אצל מגשר יהיה על אותו עיקרון? האם אני צפויה שוב לקבל הוראות לוותר ולשכוח מדברים שבעלי עשה ואמר ושאי אפשר לשכוח?

  השב
 • 11:28, 24 בפברואר 2014

  שרון שלום,
  האם את צפויה לעבור בגישור חוויה דומה לחוויה הלא-טובה שעברת בטיפול הזוגי?
  התשובה היא כמובן לא !!
  גישור אינו הליך טיפולי לבני הזוג וזה גם אזור שמגשר מקצועי צריך לדעת שלא להיכנס אליו.
  הליך הגישור הוא הליך שנועד לאפשר לך לנהל מו"מ יעיל ויוצר תוצאה עם בעלך - בהנחה שבני זוג שגמרו בדעתם להתגרש - לא נמצאים בשלב בו התקשורת ביניהם יעילה.
  בנוסף - מערכת היחסים כולה וכל דיון שנוגע בנכסים היקרים לכם מכל (ילדים, בית, רכוש, עסקים וכיוצא בזה) נושא על גבו במקרים רבים גם משקל גדול של רגשות שמועמסים עליו - וגם שם, מגשר משפחה מקצועי ידע לסייע לכם לנקות את העניינים המפריעים ולהותיר את הדיון המיטבי שאתם יכולים לקיים ביניכם, דיון, שעניינו להעביר את מערכת היחסים ביניכם ממערכת יחסים זוגית למערכת יחסים של שותפים יעילים וטובים ככל הניתן בשותפות הנמשכת ביניכם בגידול הילדים המשותפים (במידה וככל שיש ילדים משותפים)
  דיון שעניינו לאפשר לכם לרכוש כלים של דיבור וניהול מו"מ יעיל ביניכם גם כשמערכת היחסים ביניכם אינה בהגדרה הזוגית בה הייתם עד היום.
  דיון שעניינו העברת המסגרת המשפחתית שלכם (שוב, בהנחה שיש לכם ילדים משותפים) מהמסגרת המשפחתית בה הייתם למסגרת משפחתית חדשה שתתנהל ותתקיים באופן שונה בו אבא ואמא לא מתגוררים במשותף באותו הבית, אפשר שלכל אחד מהם יהיה בן/בת זוג חדש וכיוצא בזה.
  אני ממליץ לכם למצות באופן מלא את ההליך הטיפולי ככל שהוא עדיין אפשרי ביניכם.
  במידה וככל שאת מרגישה שהמטפל/ת אליהם פניתם לא טובים לך - זה ממש סיבה טובה להחליף מטפל עד שתרגישי ממש ממש נכון וטוב אתו.
  ההזדמנות לתקן נתונה לכם עכשיו והופכת להיות קשה יותר אחר כך.
  אם כלו כל הקצים והחלטתם להתגרש - הליך הגישור הוא במובהק ההליך המועדף והנכון לניהול הפרידה הזאת וההגעה להסדרים המיטביים עבור שניכם בביצועה.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.