ריבוי צדדים בתיק תאונת עבודה - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 13:12, 1 ביוני 2014

  שלום רב עו"ד חיים מן רציתי לדעת מה הסיכוי לגישור באופן כללי בתיק תאונת עבודה אשר קרתה לפני 3 שנים והתיק מתנהל בבית המשפט המחוזי בלוד כאשר הסכום מוסכם וכל השאלה היא החלוקה בין הצדדים הנתבעים כאשר רק צד אחד עושה בעיות על החלק שלו מה יכולה להיות תרומת המגשר שמונה לתיק ע"י הצדדים? ב. מה הסיכוי להסדר מהיר על החלוקה ע"י מגשר במקרה שבו כל הבעיה היא עניין החלוקה? ג.האם העובדה כי במשך חודשים רבים מאז ההסכמה על הסכום הצדדים לא הגיעו לעמק השווה בינהם מפחיתה מהסיכוי שהמגשר יוכל לתרום במשהו לסיום התיק מחוץ לכותלי בית המשפט? תודה רבה על עזרתך

  השב
 • 14:06, 1 ביוני 2014

  שרון שלום,
  הערכת סיכוי של גישור היא משימה מורכבת - מאחר שההליך תלוי באופן מוחלט בצדדים עצמם ולא בפסיקה של גורם שלישי כלשהו.
  דווקא מקום שהסכום מוסכם - אפשר שיהיה קל יותר לצדדים להגיע להסכמה באשר להיקף החלוקה של הסכום ביניהם - באופן שכל צד קונה במידה מסויימת את הסיכון שלו לשלם סכום גבוה יותר.
  מגשר על כל פנים לעולם לא יהיה גורם מכריע בסכסוך שכזה - מגשר יוכל לסייע לצדדים למצוא את הפתרון שעדיף לכולם ומהווה פתרון שהוא win win עבור שני הצדדים.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר

  תגובה
 • 13:04, 15 ביוני 2014

  תודה על המענה אבל אם כל צד קונה סיכון באשר לחלקו מדוע הם לא עשו זאת עד עכשיו בינהם וזקוקים למגשר לשם כך ? בנוסף האם כשעדיין לא תם הזמן שהם הקציבו לגישור ועו"ד מטעמי יתעניין מה קורה עם הגישור האם זה בסדר או שכיוון שהוא לא צד בהליך הוא צריך לחכות עד הודעה מסודרת? תודה

  תגובה
 • 17:44, 15 ביוני 2014

  שרון שלום,
  כללי הגישור, היכולת של מי מהצדדים או נציגו של מי מהצדדים להיות חלק מההליך או לקבל אינפורמציה על מהלך ההליך - כולם עניינים שהצדדים סוגרים ומסכמים בינם לבין עצמם.
  ככל שתהיי מיוצגת, ככל שתבקשי שהמייצג שלך יהיה בעל יכולת לקבל מידע מהמגשר או אפילו לקחת חלק פעיל בהליך הגישור - הכל אפשרי - בכפוף לכך שהצד השני מסכים.
  למה צדדים לא מגיעים לפשרות לפני שהם מגיעים לגישור ? נדמה שזו שאלה מתבקשת ושהתשובה עליה קשה.
  למעשה - התשובה קלה יותר, יש פעמים רבות שהצדדים צריכים לעבור תהליך כלשהו לפני שהם באמת יגיעו לבשלות לפשרה.
  התהליך יכול להיות כזה שהם ירגישו שהצד השני באמת הקשיב ושמע את העמדה שלהם, הוא יכול להיות מורכב ממרכיבים אחרים.
  על כל פנים - הניסיון מלמד - שהליך הגישור יכול להביא במקרים רבים מאוד לסיום מחלוקות שהצדדים לא הצליחו לסיים בינם לבין עצמם ללא המגשר.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ו מגשר משפחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.