גישור אצל מגשרת שהוא לא איש מקצוע - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • נתן

  נשלח ע"ינתן 10:14, 29 ביולי 2014

  התחלתי גישור עם בת משפחה שאמורה לגשר על סכסוך ביני לבין אחי בשלב הזה כל אחד מהצדדים נותן למגשרת מסמכים ופרטים שהיא צריכה היא לא עוסקת בתחום הגישור היא לא איש מקצוע בתחום ואני מניח שהיא בדקה מה צריך לעשות אבל רציתי לדעת מה קורה אחרי שאני מגיש לה את המסמכים שיש לי מהעו"ד שלי שמראים את הצד שלי ואחי מראה לה את המסמכים והנתונים מעו"ד שלו ומה אז קורה? איך מתקדמים משם?

  השב
 • 09:10, 4 באוגוסט 2014

  נתן שלום,
  אפתח בכך שאני מברך אתכם על בחירתכם לפתור את הסכסוך בינך לבין אחיך בהליך של גישור - דהיינו, בדרך של מו"מ וחיפוש משותף של פתרון מתאים ונכון לשניכם.
  איני יודע לומר לך מה קורה הלאה כשהגישור מנוהל על ידי אחותך שאינה מגשרת מקצועית ושאין לה את הכלים המקצועיים שרוכש מגשר שהוכשר לצורך הזה ממש.
  אני יכול להגיד לך בראשי פרקים - שההליך של הגישור הוא למעשה הליך של ניהול מו"מ. תפקיד המגשר לנסות ולסייע לצדדים ללכת בדרך הזאת של ניהול המו"מ. זה יכול לבוא לידי ביטוי בדיברור של כל צד כלפי חברו (במקרים רבים יש קושי בתקשורת הבסיסית בין צדדים בקונפליקט).
  זה ממשיך בניסיון (שיכול להיעשות גם בפגישות נפרדות) להבין טוב יותר את סולם האינטרסים שחשובים לכל אחד מהצדדים בסכסוך (להבדיל מ"עמדות" שהם נוקטים באותו מקום).
  בדרך כלל - הבנה טובה של האינטרסים של הצדדים יכולה להיות הבסיס לסלילה של דרך משותפת בה יינתן מקסימום ביטוי לאינטרסים של הצדדים בבחינת פתרון שהוא win win לשני הצדדים.
  היכולת להבחין בין "עמדה" ל"אינטרס" היא חלק מהיכולת המקצועית של מגשר טוב.
  היכולת לדרג באופן נכון לצדדים את האינטרסים של כל אחד מהם - ומציאת הפתרון שנותן מענה מיטבי לאינטרסים האמיתיים והחשובים של הצדדים - זו יכול מקצועית נוספת שיש לצפות ממגשר מקצועי.
  אני מקווה בכל לבי שלאחותך יש את הכלים, השכל הישר ובטוח שמספיק אהבה לשניכם - על מנת לסייע לכם בהצלחה להגיע לפתרון.
  אני ממליץ שבמידה וחס-וחלילה לא יעלה בידיכם להגיע להסכמה בהליך הזה - לא תרימו ידיים ותנסו לפתור אותו בהליך גישור נוסף בפני מגשר מקצועי.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה
 • 09:11, 4 באוגוסט 2014

  בשל תקלה כלשהי נרשמה תגובתי כהודעה נפרדת... זוהי תגובתי לפנייתך נתן.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר

  תגובה
 • 09:12, 4 באוגוסט 2014

  ראה תגובתי במה שנרשם כ"פנייה" כאן למעלה.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.