הצעה ללכת לגישור לפני בקשת גירושין - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 09:27, 21 באוגוסט 2014

  שלום בעלי הודיע לי שהוא רוצה להתגרש והאמת היא שאני הרגשתי את זה מגיע אמרו לי שאם הוא יגיש ראשון בקשה לגירושין ברבנות אז החלוקת רכוש ומזונות יהיו לרעתי אם אני אציע שנלך לגישור והוא יסכים אז זה יציל את המצב שלי?

  השב
 • 09:49, 21 באוגוסט 2014

  גלית שלום,
  את נוגעת במצב מאוד בעייתי שקיים כיום במדינת ישראל בתחום של בירור הנושאים הנדרשים במהלך גירושין, והיא כפל הסמכויות. כיום במדינת ישראל יש שני גופים משפטיים, בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני - שמוסמכים שניהם - לדון בתביעות גירושין וכל הנובע מכך (הליך הגירושין עצמו מסור לבית הדין הרבני בלבד, ואני מדבר כרגע על בית הדין הרבני בהתייחס לאוכלוסייה היהודית, הדבר נכון לגבי יתר בתי הדין הדתיים גם של דתות אחרות).
  ה"מרוץ" הזה בין שני הגופים האלה מוכרע בדרך הטיפשית ביותר שניתן להעלות על הדעת - בשאלה מי מהצדדים לתיק (הבעל או האשה) רץ ראשון להגיש תביעה באחד מאותם מוסדות. מי שעשה כן ראשון..."זכה".
  תוצאת המצב הרע הזה היא שיש עידוד גדול מאוד לצדדים לרוץ ולהגיש את תביעתם באותו גוף שבו הם סבורים שתינתן להם תוצאה טובה יותר לעניינם (והאמת היא שאין תשובה חד-משמעית למי "טוב" יותר להיות כאן או שם).
  כך או כך - המלצתי החמה לך ולבעלך דהיום - לדבר ביניכם באופן המיטבי שאפשרי ביניכם - ולהסכים שאת פירוק החבילה הזוגית הזו ביניכם, פירוק שבסופו תמשיכו להיות ולתפקד כמשפחה והורים (במידה ויש לכם ילדים) - רק במתכונת אחרת, את הפירוק הזה תעשו בדרך של הידברות ומשא-ומתן - בדרך של גישור.
  חשוב לדעת - שאין למגשר כוח כלשהו להבטיח למי מכם שבכל שלב במהלך הדרך מי מכם לא ירוץ ויגיש תביעה באחת מהערכאות הנ"ל - והדבר יתרחש רק אם שניכם תפעלו בהתאם למוסכם, זו למעשה יכולה ותהיה ההסכמה הראשונה שלכם בדרך החדשה של פירוק השותפות הזוגית שלכם והפיכתה לשותפות שאינה זוגית.
  מקום שיש ילדים בזוגיות - אני סבור שזו חובתכם כהורים לפרק את הקשר הזוגי ביניכם במו"מ ושיחה - ולהותיר את שניכם שותפים יעילים להמשך גידול הילדים על ידי שניכם במתכונת החדשה עליה תסכימו.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.