לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שמחה

עיכוב באשרת שהייה לארה"ב

זוהי הפעם הראשונה שלי בארה'ב והגשתי בקשה ראשונה להארכת אשראת שהייה עד לתאריך 12/10/17 .זמן הטיפול בפניה היה ארוך ומהצפוי וקיבלתי מכתב מההגירה המבקש ממני הוכחות על המקומות שהייתי ועל מקומות שאבקר כגון רישומי מלונות וכדומה .. התבקשתי להגיש את הטפסים עד לתאריך 12/10/17 שזה עד לאותו תאריך שהייתי אמורה להישאר במידה והויזה היתה מאושרת . השאלה היא : א. מה קורה במידה ולא הצלחתי להוכיח ולהביא רישומים? האם זה אומר שבמידה והויזה לא תאושר (לאחר שליחת הטפסים) אחשב תייר בoverstay? ב. האם במידה ואשראת השהייה שלי תאושר אקבל אוטומטית עוד ימים להישארות אף על פי שמלכתחילה הבקשה היתה עד התאריך המבוקש או שמא זהו רק אישור על השהייה הקודמת ובכל זאת אצטרך לעזוב כבר עכשיו? ג. אני אמורה להתחתן עם בן זוגי (אזרח אמריקאי) לאחר חזרתי לארץ באמצעות ויזת אירוסין. האם במידה ולא תאושר אשראת השהייה שלי הדבר ישפיע על תהליך ויזת האירוסין?

אלכס ברוש

שלום שמחה, א) כן. באם הבקשה לא תאושר, כל התקופה שלאחר תום המעמד החוקי האחרון שלך, תיחשב לשהייה בלתי חוקית בארה"ב. ב) תקבלי אישור שהייה רק עד אותו התאריך ולא מעבר, כך שכדאי לך לצאת בזמן מארה"ב. ג) הדבר עלול להשפיע לרעה ככל והשהייה הבלתי חוקית שלך בארה"ב תהיה מעל שישה חודשים. בברכה, אלכס ברוש, עו"ד

שמחה

תודה אלכס. לאחר בדיקה עם עורך דין נוסף התברר לי כי ניתן להתחיל את כל תהליך הנישואין כבר עכשיו וכך בעצם "לבטל" את כל העניין של הגשת הטפסים מחוסר רלוונטיות . העניין הוא שאני מודעת שכל הנושא של הגרין קארד הוא דבר שלוקח לא מעט זמן ואף יכול להגיע לשנה . ועקב אירוע משפחתי (שמחות כמובן) אני חייבת לחזור לארץ במאי. השאלה היא אם תינתן לי האפשרות לצאת מהארץ למשך שבועיים שלושה לאחר החתונה ותוך כדי הגשת הטפסים לקבל גרין קארד או שמא זה בלתי אפשרי ובעצם "אתקע" פה ללא יכולת לצאת מגבולות ארה'ב עד תום התהליך ? ב. אם בכל זאת תוך כדי התהליך אצא מגבולות ארה'ב ללא איזשהו מסמך מאשר האם לא אוכל לחזור לארה'ב ואצטרך להמתין בישראל עד קבלת הגרין קארד ?

שמחה

ובנוסף אם אצא לפני ה12/10 מארה'ב מבלי לשלוח את המסמכים שהם ביקשו האם הויזה שלי תבוטל גם היא?

אלכס ברוש

שלום שמחה, מדובר במהלך מאד לא מומלץ - ככל ותישארי באופן לא חוקי בארה"ב ותנסי לקבל גרין קארד על בסיס נישואין לאזרח אמריקאי. מדובר בהליך מנוגד לחוק, ואחוז מסוים מהנוקטים בהליך זה מסתבכים עם רשויות ההגירה. אם בכל זאת, את רוצה לקחת את הסיכון, אז לא תוכלי לצאת מארה"ב עד לתום ההליך. בברכה, אלכס ברוש, עו"ד

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ויזה לארצות הברית ואזרחות/ דרכון אמריקאי