לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יובל

דיווח על תקרית בגבול בחידוש הויזה לארה"ב

היי שמי יובל, בן 23 בשבועות האחרונים חזרתי מביקור בארה"ב ובקנדה של תקופה ארוכה במהלך שהותי לקנדה, עברתי את הגבול לארה"ב מספר פעמים במעבר הראשון שביצעתי, נתפסתי עם קנאביס בגבול האמריקאי בבאפלו ונאלצתי לשלם סכום של 500 דולר אמריקאי למשטרת הגבולות כעת, אני מנסה לחדש את הויזה שלי לארה"ב, שאמורה להיות תקפה לעוד חודשיים בלבד. במהלך התקרית ההיא בגבול, הם לא ביטלו לי את הויזה (נכנסתי לארה"ב יומיים לאחר מכן, לאחר ששילמתי את העונש של ה500 דולר) אך הם לקחו ממני טביעות אצבעות. אני מניח שהם רשמו את התקרית, אבל אני לא יודע איפה הם רשמו אותה ומי יודע עליה, והאם לשגרירות בארץ ולמי שמבצע את הליך עשיית הויזה יש גישה למה שקרה לי בגבול. השאלה שלי היא האם לדווח על כך בשאלון האינטרנטי להוצאת הויזה או לא יש שאלה על האם קיבלת עונש שקשור לחומרים ממכרים.. אשמח לעצתכם

אלכס ברוש

שלום יובל, כן, בהחלט כדאי להגיד את האמת ולא לנסות להסתיר את המידע. הבעיה היא שלא בטוח אם יתנו לך את הויזה בגלל התקרית. מצד שני אם לא תגלה ורשויות ההגירה יעלו על כך, אז התוצאה תהיה הרבה יותר חמורה. בברכה, אלכס ברוש, עו"ד

יובל

"אם לא תגלה ורשויות ההגירה יעלו על כך" רשויות ההגירה בארה"ב מן הסתם נתנו לי דו"ח, עונש ושילמתי אותו.. חשבתי שאני פטור מהדבר הזה יותר. לפי מה שאתה אומר, כרגע אני נמצא במלכוד כי אם אני אדווח על זה, הסיכוי לדעתי גבוה שלא ייחדשו לי את הויזה. מצד שני, אין לי שום יכולת לדעת האם מי שיצטרך לאשר לי את הוויזה, יודע או בעל גישה לתקרית שהיתה בגבול.

אלכס ברוש

זה נכון מה שאתה אומר, אבל תמיד עדיף להגיד את האמת... בברכה, אלכס ברוש, עו"ד

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ויזה לארצות הברית ואזרחות/ דרכון אמריקאי