העברת בעלות צו ירושה + בעלי - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • נגה

  נשלח ע"ינגה 19:41, 17 במרץ 2014

  שלום רב, קיימת ירושה עבורי, בהתאם לצו ירושה בישראל של אבי ז״ל לדירה שבבעלותו בגרמניה(אני היורשת היחידה). האם רישום שלי כבעלת הדירה הוא הליך בסיסי ומיידי מול בית המשפט הגרמני(עלות?)? האם קיים סיבוך לרישומו בנוסף אליי של בעלי כבעלים נוספים ובאישורי? האם העלות מתייקרת משמעותית באופן עקרוני לרישום שנינו לעומתי בלבד? תודה.

  השב
 • 13:19, 18 במרץ 2014

  שלום נגה,
  צו ירושה בישראל אינו רלוונטי בגרמניה ולכן יש לפנות לביהמ"ש בגרמניה להציג שורה של מסמכים מתורגמים לגרמנית ולבקש צו ירושה מתאים. זה הליך של 7 -12 חודשים לערך. ניתן יהיה לרשום את בעלך, אולם לא מכוח צו הירושה אלא במסגרת מתנה שאת מעניקה לו או מכירה של חלק מהזכויות שלך. שני ההליכים כרוכים בתשלומים, אשר גובהם הוא פונקציה של ערך הנכס.

  תגובה
 • 11:38, 27 במרץ 2014

  שלום רב.
  האם יש מיסוי במקרה כזה?

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.