מבצע עמוד ענן-תשלום על ימי המלחמה - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • שירן

  נשלח ע"ישירן 17:12, 30 באפריל 2013

  אהלן.שמי שירן אני מתגוררת בבאר שבע ובימי מלחמת עמוד ענן נאלצתי להישאר עם בני בן השנה וחצי בבית עקב המצב הבטחוני. ועקב כך שהגן היה סגור בימים אלו. את התשלום על ימי המלחמה עוד לא קיבלתי. הגשתי למקום עבודתי/למעסיק - הצהרה על ימי היעדרותי עקב המצב. האם זוהי התנהלות תקינה ומה עליי לעשות על מנת שאקבל את התשלום ?!@

  השב
 • 07:16, 1 במאי 2013

  היי שירן
  ברור שההתנהלות הזו אינה תקינה. אני הייתי מציק למעסיק שלי ובודק האם הוא הגיש תביעה למס רכוש כדי לקבל את הפיצוי שלו. אחד התנאים לקבלת הפיצוי הוא שהוא שילם לכם את שכרכם. אם המעסיק קיבל פיצוי ממס רכוש ולא שילם לכם, ייתכן שאין לך ברירה אלא לתבוע אותו. כתבתי על האנומליה הזו מאמר. תוכלי לקבל ממנו כמה עצות איך לפעול. הנה הקישור:
  http://www.mishpati.co.il/Article.aspx?articleId=1744

  בהצלחה

  תגובה
 • 12:58, 1 ביוני 2013

  המעסיק שלי ממרכז הארץ טוען כי אין בכלל הוראה לשלם לשכירים (אני אשקלונית ונאלצתי להישאר עם ילדים כל ימי המבצע)

  האם יש הוראה מפורשת שאפשר להראות לו

  תודה מראש

  תגובה
 • 06:54, 2 ביוני 2013

  המעביד שלך צודק, טכנית, אולם אם הוא לא ישלם לך הוא לא יוכל לקבל פיצויים מהמדינה. אם הוא קיבל פיצויים מהמדינה, זה בגלל שהוא הצהיר שהוא שילם לך את שכרך, ואם ההצהרה הזו אינה אמת - אז תוכלי לתבוע אותו. ראי בתגובה הקודמת שלי בשרשור הזה. יש פה אנומליה, שנבעה מכך שהממשלה היתה בשלהי כהונתה ולא הספיקה לעשות את מה שצריך. היום זה כבר מעניין אף אחד, לצערי. . .

  תגובה
 • 09:52, 2 ביוני 2013

  המעסיק שלי לא אמור לקבל בכלל פיצויים הוא לא נפגע הוא מאיזור המרכז

  אני השכירה היחידה מאשקלון בחברתו

  האם במצב כזה הוא לא אמור לקבל פיצוי עבור המשכורת שלי ולשלם לי?

  תגובה
 • 11:33, 2 ביוני 2013

  הוא אמור לשלם לך ולקבל פיצוי מהמדינה. הבעיה היא שאין חוק שמחייב אותו לעשות זאת. אם הוא לא רוצה לשלם - הוא יכול לנצל את הפירצה הזו.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.