האם על פי חוק עלי לשלם לגן חובה פרטי בקיבוץ , בזמן המבצע - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אלון אברמוביץ

  נשלח ע"יאלון אברמוביץ 10:36, 2 באוגוסט 2014

  אמיר שלום רב יש לי שני ילדים האחד בן שנה וחצי וילדה בת חמש וחצי , אנו מתגוררים בקיבוץ ליד אשקלון ומזה 3 שבועות שהגנים סגורים , שני ילדי נשארו בכול זמן מבצע ״צוק איתן ״ יחד עם אישתי , האם על פי חוק עלי לשלם עבור חודש זה למערכת החינוך ( הגוף אשר אחראי על הגנים ). אציין בנוסף שאישתי עצמאית . ופרנסתה. נפגעה עקב המבצע ועקב העובדה שנאלצה להישאר עם הילדים בכול התקופה. אשמח לקבל הפניה לתקדימים משפטיים ואו לחוק הרלוונטי. תודה 

  השב
 • 20:46, 2 באוגוסט 2014

  אם הגנים סגורים - אתם לא חייבים לשלם עליהם. אני לא יודע על מה אתם משלמים "למערכת החינוך" ולכן איני יכול לענות לשאלה האם אתם חייבים לשלם "למערכת החינוך". על הגנים שלא פועלים - לא צריך לשלם.
  אשתך העצמאית, אני מניח שתוכל להגיש תביעה לפיצויים למס רכוש. מתפרסמות על זה ידיעות בתקשורת וכדאי שתתעדכנו. גם רואה החשבון או יועץ המס שלכם מתעדכנים מעת לעת. החוק הרלוונטי הוא חוק מס רכוש וקרן הפיצויים והוראות השעה השונות שנחקקו בעקבותיו. הוראת השעה שמתייחסת למבצע צוק איתן טרם התפרסמה. כשהיא תתפרסם כולם יידעו על כך.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.