ההסכם הוא קיבוצי האם הוא נכון גם לפרטי - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אדווה

  נשלח ע"יאדווה 11:17, 4 באוגוסט 2014

  בוקר טוב לי יש גן פרטי באזור ה40 ק"מ לפי מה שראיתי בכל הסכם האוצר מעודכן על הסכם קיבוצי ולפי מה שבדקתי הסכם קיבוצי הוא לא תקף על גן פרטי מאחר ואני לא שייכת לאף אירגון או התאגדות אז השאלה היא האם התקנון של האוצר מתכוון גם אלי והאם ההנחיות לגבי תשלום לעובדים מתייחס גם אלי? אני חייבת לשלם לעובדת שלי ? לא מצאתי באף מקום משהו כתוב המתייחס לעסק פרטי ומחייב אותו בכך תודה

  השב
 • 19:06, 4 באוגוסט 2014

  שלום אדווה, ההוראות של האוצר ביחס לפיצויים, ככל הנראה ייקבעו בתקנות ולא בהסכם, וגם אם הם ייקבעו בהסכם, יהיה, כנראה, מה שנקרא "צו הרחבה" שיחיל את ההוראות על כווולם.
  ההוראות אושרו אתמול ועדיין לא פורסמו, אבל עליך להניח שתהיה בהן הוראה שתתנה את הזכות לקבלת פיצויים מהמדינה בכך שתשלמי את המשכורות לעובדים שלך. לכל הפחות לאלו שבאו לעבודה, ואולי גם לחלק מאלו שלא באו לעבודה. (אני מניח שבתקנות ייקבע גם מי מהעובדים שלא בא לעבודה יהיה זכאי לקבל שכר למרות שלא בא).
  לכן, אני מייעץ לכל מי שמוכן להקשיב, שלא לעכב את שכר העובדים, בוודאי לא את שכרם של אלו שהתייצבו לעבודה. הלנת השכר עלולה לפגוע בזכותך לקבלת פיצוי מהמדינה.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.