גן שעבד חלקית בתקופת "צוק איתן" - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אמנון ברנץ

  נשלח ע"יאמנון ברנץ 21:43, 6 בספטמבר 2014

  עו"ד אמיר שושני שלום רב! בתנו נמצאת בגן בקיבוץ בדרום בטווח ה 40 ק"מ ללא מרחב מוגן. עם תחילת המלחמה התארגן הקיבוץ והעביר את כל מערך החינוך לממ"דים הנמצאים בבית ספר הקיים בקיבוץ אולם שעות הגן קוצרו ל 4.5 שעות בכל יום בין השעות 08:00-12:30 ללא ארוחת צהריים. ( בשגרה הגן עובד בין השעות 07:00-16:00 ) פתרון זה לא נתן לנו מענה שכן אני ואשתי נדרשנו לעבוד יום עבודה מלא ורגיל ולכן נאלצנו למצוא פתרונות אחרים. הלכה למעשה הילדה הייתה מקסימום 3 ימים במסגרת הקצרה בקיבוץ ויתר הזמן שזה כל יולי אוגוסט היא לא הגיעה לגן. ברצוננו לדעת האם מגיע לנו החזר כספי על התקופה בה נעדרה הילדה מהגן , כמו כן בתקופה זו הגן לא סיפק ארוחת צהריים . נודה להתייחסותך.

  השב
 • 07:25, 7 בספטמבר 2014

  החזר כספי מגיע לכם. השאלה האם מגיע לכם החזר כספי חלקי או החזר כספי מלא, היא שאלה מעט יותר מסובכת, ותלויה בתשובה לשאלה האם באמת לא היה בכך שהגן פתוח חלק מהיום, משום מענה חלקי לבעיה. אם היה בזה מענה חלקי (למשל: אם יכולתם לשלוח את הילדה עד הצהריים ולמצוא פתרון אחרי הגן עד שתחזרו מהעבודה) אזי מגיע לכם החזר חלקי.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.