החזר כספי צוק איתן - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 20:47, 7 בספטמבר 2014

  אמיר שלום הגן הפרטי שאליו אני שולח את ילדי היה סגור בחלק מימי המבצע ובחלקם עבד חצאי ימים בפנייתי לבעלי הגן טען כי איני זכאי להחזר כספי כיוון שמקום עבודתי שילם עבורי את ימי העדרותי האם יש ממש בדבריו או שאין כל קשר בין מקום עבודתי להחזר לו אני זכאי בשל אי קבלת שירות שעבורו שילמתי? בנוסף בחוזה שנחתם ביננו בתחילת השנה ציין בעל הגן כי שנת הלימודים תשע״ד תסתיים 16 ימים לפני תחילת שנת הלימודים תשע״ה בעלי הגן פרסם את מועד תחילת שנת הלימודים במפורש אך כאמור את סיומה לא ציין אך חילק לוח חופשות בו ציין כי מועד הסיום הוא 10.8.14 כאשר מופיע כי תחילת השנה החדשה היא 27.8.14. בסופו של יום קבע משרד החינוך כי שנת הלימודים תשע״ה תחל בתאריך 1.9.14 ועל כן מהמשתמע מהחוזה שנת הלימודים תשע״ד היתה. צריכה להסתיים ב 15.8.14. כאשר הפנית את תשומת לבו של בעלי הגן לסעיף זה בחוזה טען כי אין מדובר בהפרת חוזה אלא טען כי זה שהשר החדש החליט לשנות את מועד פתיחת שנת הלימודים אינו מחייב אותו. האם מדובר בהפרת חוזה ? האם אני זכאי לפיצוי עבור חמישה ימים בהם בפועל הגן לא עבד ונאלצתי לחתום על ימי חופשה?

  השב
 • 05:58, 8 בספטמבר 2014

  שלום אופיר.
  אתה צודק בשתי הטענות שלך. לגבי הטענה הראשונה, כתבתי על כך הרבה פעמים בפורום הזה, וקיצורם של דברים הוא שאם הגן לא פעל - מגיע לך החזר, ואין זה עניינו של הגנן/גננת האם אתה קיבלת פיצוי על היעדרותך מהעבודה. לעניין השני - גם כאן אתה צודק אם הניסוח היה כפי שכתבת.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.