תשלום עבור אוגוסט צוק איתן - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אורית פרץ

  נשלח ע"יאורית פרץ 10:59, 15 בספטמבר 2014

  שלום רב הבת שלי בגן של משרד התמת אין להם מרחב מוגן בכלל בגן שלא לדבר על ממד חודש יולי אוגוסט הגן לא גבה כסף עבור לימודים שכן הייתה לחימה אבל עכשיו משהתחילה שנת הלימודים בגן דורשים תשלום על חודש אוגוסט למרות שלא היה גן והייתה לחימה ולמרות שבכל מקרה הם לומדים רק שבוע במהלך חודש אוגוסט. זכור לי ששמעתי שהחזרי םעל גנים ממשרד התמת מקבלים גם על יולי וגם על חודש אוגוסט. אשמח לדעת אם מה שהם דורשים זה חוקי וכהוראת משרד התמת או שמנוגד. תודה

  השב
 • 04:12, 16 בספטמבר 2014

  שלום אורית, כפי שכתבתי כאן מספר פעמים, יש הבדל עקרוני מאוד מהותי בין מה שמגיע לגן מהמדינה, לבין מה שמגיע או לא מגיע לו מכם, ההורים. במישור היחסים של הגן עם ההורים, קובע ההסכם של הגן עם ההורים. על פי ההסכמים שאני ראיתי, הגן התחייב לתת לילדים מקום ופעילות, ובתמורה קיבל מההורים כסף. על פי רוב, הגן מקבל כסף על חודש אוגוסט, כולו או חלקו, למרות שהגן אינו פועל. מכאן נובעת התשובה: לגבי הימים שהגן היה אמור לקבל כסף, בלי לעבוד - מגיע להם כסף. לגבי הימים שהגן היה אמור לקבל כסף ולפעול, הרי אם הוא לא פעל, לא מגיע לו כסף. מהתיאור שלך מסתבר שכנראה מגיע לגן לקבל מכם כסף עבור חלק מאוגוסט שבו הגן היהאמור לקבל כסף בלי לפעול, אבל לגבי הימים שהגן היה אמור לפעול, אם הוא לא פעל לא מגיע לו כסף.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.