אי תשלום עבור העדרותי בעבודה במבצע צוק איתן - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אורטטל

  נשלח ע"יאורטטל 14:40, 21 באוקטובר 2014

  שלום רב אני עובדת בחברה פרטית ובשל מלחמת צוק איתן לא יכלתי לעבוד והייתי בבית עם ילדיי הקטנים,מהמעסיק כל פעם שאני מבררת נאמר כי אין עדיין אישור לפקטור הפרטי לתשלום על העידרות במבצע צוק איתן. אשמח לדעת מהם זכויותיי ומדוע לא מדלמים לי על משהו שמגיע לי .תודה אורטל

  השב
 • 06:47, 22 באוקטובר 2014

  התשובה מתחלקת לשניים:
  1. - הסקאטור הפרטי לא "צריך אישור" על מנת לשלם לעובדים שכר. נחתם הסכם של המעסיקים שחברים בלשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, ועוד כמה ארגונים, שמחייב אותם לשלם לעובדים שנשארו בבית כי בתי הספר או הגנים של ילדיהם היו סגורים. אני לא יודע על צו הרחבה לכל המשק, אבל בכל מקרה, אף אחד לא אסר על מעבידים אחרים לשלם לעובדים את שכרם.
  2. - קרן הפיצויים של מס רכוש מחייבת את כל מי שידרוש ממנה פיצויים עכל נזקי המלחמה, להוכיח כי הוא שילם לעובדיו את כל שכרם, בין אם הוא מעסיק שחל עליו ההסכם שתיארתי לעיל ובין אם לא.

  אם המעסיק הפרטי שלך הגיש תביעה לתשלום נזקי המלחמה - הוא היה חייב להצהיר שהוא שילם לך את משכורתך, ולכן יש לך סיבה טובה לדרוש ממנו לשלם.

  כתבתי על זה מאמר. הנה הקישור:

  http://www.blog.lawguide.co.il/showarticle.asp?a=18159

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.