פיטורין בדיוק לאחר מבצע עמוד עינן - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 12:09, 26 בנובמבר 2012

  שלום אני גרה באשדוד ועובדת מזה כשלושה חודשים בגן יבנה. יש לי שלושה ילדים מתחת לגיל 14. במהלך המבצע הגעתי בשלושת הימים הראשונים לעבודה ובשלושת הימים הבאים נסענו עם הילדים לצפון ולא הגעתי לעבוד. המעסיקה שלי לא קבלה זאת יפה, צעקה עליי בטלפון והודיעה לי שהיא לא משלמת לי את השכר עבור הימים האלו. כשחזרתי לעבודה בתום מבצע עמוד ענן, הודיע לי המעסיק שלי שהוא מפטר אותי. הוא טען שזה מסיבות שקשורות בעבודה. האם מגיעים לי פיצויים, או האם יש לי זכות אחרת לתבוע אותו?

  השב
 • 20:14, 26 בנובמבר 2012

  אם את גרה בתחום 40 הקילומטר ויש לך ילדים מתחת לגיל 14, אסור לו לפטר אותך. הוא גם צריך לשלם לך על הימים האלה ואמור לקבל פיצוי מהמדינה.

  תגובה
 • 21:29, 26 בנובמבר 2012

  תודה רבה.
  שאלה נוספת - אם הוא טוען שהפיטורין לא קשורים לכך שלא הגעתי לעבודה, האם חובת ההוכחה עליי או עליו? האם יש טעם לתבוע אותו?

  תגובה
 • 05:04, 27 בנובמבר 2012

  עמית יקרה,
  עוד לא ראיתי את המעביד שיודה שהפיטורים שלו קשורי לעילה לא חוקית. זה נכון לגבי מי שמפלה נשים בעבודה, זה נכון כם לגבי מי שמפטר עובדת כשהיא בהריון ו/או מיד אחרי חופשת ליד וזה אפילו נכון לגבי מי שממפטר עובד בזמן שירות מילואים או בתקופה האסורה שאחריה וכו וכו.
  תתבעי אותו.

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.