לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גולן

פיצוי לעובדת ע"פ שעות במבצע עמוד ענן

שלום רב. אנו מעסיקים מטפלת לילדינו שמקבלת תשלום לפי שעות ומגיעה לביתנו 3 פעמים בשבוע בשעות הצהריים. במבצע עמוד ענן, עקב השבתת הלימודים, נאלצנו (אחד מבני הזוג) להעדר מהעבודה ולהשאר עם הילדים בביית החל משעות הבוקר. עקב כך, לא היינו זקוקים למטפלת והיא לא עבדה אצלנו באותה תקופה. האם היא זכאית לפיצוי כלשהו, ואם כן מהו הנוהל? תודה מראש

אמיר שושני

שלום גולן לא ברור לי בדיוק מה טיב ההתקשרות עם המטפלת. האם היא באה על בסיס דרישה פרטנית, או שהסיכום היה שהיא באה "כל יום בין השעות ככה וככה" . אם ההעסקה שלה היא על בסיס חודשי, אזי היא יכולה לטעון שהיא היתה מוכנה ומזומנת לעבודה וצריך לשלם לה, אלא אם החלטת להוציא אותה לחופש.

גולן

הסיכום הוא שהיא באה 3 ימים קבועים בשבוע ולכן ניתן לאמר שהיתה מוכנה לעבודה מה הנוהל לגבי תשלום וקבלת פיצוי מהמדינה?

אמיר שושני

לפי החוק שידוע לי, הנוהל הוא שאתה משלם ולא מקבל פיצוי. אתה משלם כי היא היתה מוכנה לעבוד. אתה לא מקבל פיצוי כי אתה לא עסק. ייתכן שייקבע הסדר אחר במבצע עמוד ענן, קשב לי להאמין. צר לי

גולן

הסיכום הוא שהיא באה 3 ימים קבועים בשבוע ולכן ניתן לאמר שהיתה מוכנה לעבודה מה הנוהל לגבי תשלום וקבלת פיצוי מהמדינה?

אמיר שושני

אין פיצוי מהמדינה. המדינה נותנת פיצוי רק לבעלי עסקים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חרבות ברזל - זכויות משפטיות