לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אמיר שושני

תקנות מבצע עמוד ענן אושרו בועדת הכספים !

לכל האורחים בפורום. התקנות אושרו ! מעתה איננו עובקים עוד בספקלוציות אלא בידיעה ברורה. במהל החודש יפורסמו הנחיות בשה שכולם יבינו, אבל כבר עתה אנו יודעים את עיקרי הדברים: 1. הפיצוי ניתן עבור התקופה מיום 14.11.2012 ועד ליום 23.11.2012. 2. הפיצוי יחול על עסקים הנמצאים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, על פי המפה שפורסמה על ידי פיקוד העורף. 3. מנגנון הפיצוי מתחלק לשלושה מסלולים חלופיים על פי בחירת העוסק: • מסלול שכר - מעסיק יוכל להגיש בקשת תביעה לקבלת החזר בגין שכר ששולם לעובדים שלא הגיעו לעבודתם בהתאם להנחיות פיקוד העורף, וכן עבור עובד שנעדר ממקום עבודתו מפני שהשגיח על ילדיו הקטנים, מתחת לגיל 14, עקב סגירת מוסדות חינוך בהתאם להנחיות פיקוד העורף (הפיצוי מתייחס רק לאחד מההורים). הפיצוי יהיה בגובה 132.5% משכר הבסיס של העובד. • מסלול מחזורים - בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת החזר בגין ירידה במחזור העסקי בשל המצב הביטחוני, בהתאם לדיווח השוטף של העוסק למע"מ (חד חודשי או דו- חודשי). • מסלול הוצאות - בעל העסק יוכל להגיש בקשת תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק בתקופה הרלבנטית, בשל המצב הביטחוני בדרום. 4. לגבי סקטורים ייחודים (מפעילי אולמות אירועים, מלונאים, חקלאים) יועמדו פתרונות ספציפיים: פיצויים למפעילי אולמות אירועים / למלונאים –יהיו זכאים לתבוע פיצוי בשל נזק עקיף גם בגין התקופה שמסתיימת ביום ה- 28 בפברואר 2013, במידה ויוכיחו ביטול וצמצום הזמנות. פיצויים לחקלאים - חישוב הפיצוי ייעשה על בסיס נוסחה שתשקף את אובדן התפוקה בניכוי הוצאה נחסכת. 5. לגבי יישובי ספר בטווח שבין 0-7 ק"מ מגדר המערכת של רצועת עזה, קיים מסלול פיצוי בגין הוצאות אותן הוכיח העסק לרשות המסים, לרבות תשלום שכר עובדים שלא הגיעו למקום עבודתם, בשל המצב הביטחוני (מסלול אדום). מסלול זה הורחב כעת בתקנות לכל הישובים בטווח כאמור, לרבות העיר שדרות.

סבינה

שלום רב, אני אם חד-הורית לילדה בת ארבע, תושבת דרום- טווח 40 ק"מ. נעדרתי מעבודתי מספר ימים בשל סגירת גן ילדים. אומנם המעסיק שילם לי משכורת מלאה ובזמן, אך הוריד ל ימי חופשה (שזה כסף לכל דבר). למיטב הבנתי, זה לא חוקי. איך אני מקבלת את ימי חופש שלי בחזרה? מה עושים? איפה אפשר למצוא את התקנה עצמה? תודה רבה.

תודה

היי, איפה אפשר למצוא את התקנות?

אמיר שושני

חיפשתי הבוקר ולא מצאתי. ברגע שאמצא - אעשה קישור. אל תלך לשום מקום :-)

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חרבות ברזל - זכויות משפטיות