פיצויים על הפסד ימי עבודה בסבב ההסלמה הקודם 11.3-15.3.12 - פורום מצב חירום - מבצע בדרום: זכויות משפטיות

שאלה חדשה
 • אוה

  נשלח ע"יאוה 10:27, 1 בינואר 2013

  שלום המעסיק שלי מסרב לשלם על ימי היעדרותי בגלל סגירת גני הילדים במהלך מבצע ענן (למרות שאני עומדת בקריטריוונים לזכאות)עד שלא יפרסמו את ההנחיות לקבלת הפיצויים. במהלך המעקב שלי אחר פירסום הוראות אלו נתקלתי הוראות דומות שהוציאה רשות המיסים בתאריך 21.6.12 הנוגעות לסבב ההסלמה שהיה בתאריכים 11.3-15.3.12. גם על הימים שנעדרתי אז לא קיבלתי תשלום. כתוב שם שיש להגיש את התביעה עד 3 חודשים מיום הפרסום. השאלה שלי היא האם המעסיק עדיין יוכל להגיש תביעה לפיצויים למרות שעברו יותר מ-3 חודשים? מי צריך להיות אחראי על מעקב אחר פירסום ההנחיות לתביעת פיצויים- העובד או המעביד? האם הוא מחוייב לשלם לי למרות שלא הגיש את התביעה להחזר בזמן? תודה רבה אוה

  השב
 • 15:57, 1 בינואר 2013

  שלום אוה
  את מעלה בעיה עקרונית. כתבתי על זה מאמר. בעיקרון, הרשויות לא סגרו את ה"פינה הזו" כמו שצריך. מה שצריך להיות, על מנת להבטיח שהעובדים יקבלו את הכסף, הוא הסכם בין המדינה להסתדרות, לפיו העובדים מקבלים את שכרם. למיטב ידיעתי, בסבב הקודם היה הסכם כזה, ואם אכן היה, את יכולה לתבוע את המעסיק שישלם לך את שכרך. העובדה שהוא לא תבע תוך שלושה חודשים היא הבעיה שלו ולא שלך.
  לגבי הסבב האחרון, אני אברר מחר האם כבר נחתם הסכם כזה. אם כן - אדווח בפורום.
  במקביל אני מציע לך לפנות להסתדרות ולברר איתם. כי הם אמורים לדעת מה הם חתמו ומה לא.
  בהצלחה

  תגובה
 • 17:40, 1 בינואר 2013

  נחתם הסכם עם ההסתדרות ב16/12/2012

  תגובה
 • 12:16, 2 בינואר 2013

  האם אתה יכול להביא קישור להסכם שנחתם, לטובת הכלל ?

  תגובה

המצב הבטחוני בדרום גורר אחריו שאלות רבות לגבי הזכויות שלנו האזרחים והעובדים, בין היתר בשאלות הנוגעות לנזקי גוף, ביטוח ורכוש, היעדרות ממקום העבודה, שאלות בנושא פיצויים וזכויות נוספות.