לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אוה

פיצויים על הפסד ימי עבודה בסבב ההסלמה הקודם 11.3-15.3.12

שלום המעסיק שלי מסרב לשלם על ימי היעדרותי בגלל סגירת גני הילדים במהלך מבצע ענן (למרות שאני עומדת בקריטריוונים לזכאות)עד שלא יפרסמו את ההנחיות לקבלת הפיצויים. במהלך המעקב שלי אחר פירסום הוראות אלו נתקלתי הוראות דומות שהוציאה רשות המיסים בתאריך 21.6.12 הנוגעות לסבב ההסלמה שהיה בתאריכים 11.3-15.3.12. גם על הימים שנעדרתי אז לא קיבלתי תשלום. כתוב שם שיש להגיש את התביעה עד 3 חודשים מיום הפרסום. השאלה שלי היא האם המעסיק עדיין יוכל להגיש תביעה לפיצויים למרות שעברו יותר מ-3 חודשים? מי צריך להיות אחראי על מעקב אחר פירסום ההנחיות לתביעת פיצויים- העובד או המעביד? האם הוא מחוייב לשלם לי למרות שלא הגיש את התביעה להחזר בזמן? תודה רבה אוה

אמיר שושני

שלום אוה את מעלה בעיה עקרונית. כתבתי על זה מאמר. בעיקרון, הרשויות לא סגרו את ה"פינה הזו" כמו שצריך. מה שצריך להיות, על מנת להבטיח שהעובדים יקבלו את הכסף, הוא הסכם בין המדינה להסתדרות, לפיו העובדים מקבלים את שכרם. למיטב ידיעתי, בסבב הקודם היה הסכם כזה, ואם אכן היה, את יכולה לתבוע את המעסיק שישלם לך את שכרך. העובדה שהוא לא תבע תוך שלושה חודשים היא הבעיה שלו ולא שלך. לגבי הסבב האחרון, אני אברר מחר האם כבר נחתם הסכם כזה. אם כן - אדווח בפורום. במקביל אני מציע לך לפנות להסתדרות ולברר איתם. כי הם אמורים לדעת מה הם חתמו ומה לא. בהצלחה

איציק

נחתם הסכם עם ההסתדרות ב16/12/2012

אמיר שושני

האם אתה יכול להביא קישור להסכם שנחתם, לטובת הכלל ?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חרבות ברזל - זכויות משפטיות