שכיר ועצמאי שאינו עונה להגדרה - פורום מיסים

שאלה חדשה
 • רביד

  נשלח ע"ירביד 02:02, 25 בדצמבר 2014

  שלום, אני בן 28, עובד כשכיר ומרוויח כ 7500 שח ברוטו (בשכר גלום שווי נסיעות, כ 500 שח). אני מעוניין לעבוד כמורה פרטי למתמטיקה, באופן פרטני (בבית שלי) ו/או במרכז ללימוד מתמטיקה כשכיר או כעצמאי (ע"י הוצאת חשבוניות לבעלת העסק). מברור שעשיתי, כדאי שעבודתי השנייה תהיה מוגדרת כעצמאי שאינו עונה להגדרה (מבחינת ביטוח לאומי) ומבחינת מס הכנסה כעוסק פטור. אשמח לקבל הכוונה בנוגע לשאלות הבאות: 1.כיצד ביטוח לאומי מאמת את מספר השעות שעבדתי בעבודה השנייה (לעניין הגדרתי כעצמאי שאינו עונה על ההגדרה), רק ע"פ דיווח שלי ? 2.האם אני יכול להירשם כעוסק פטור בתור מורה פרטי, קראתי באינטרנט ש: " יש לשים לב, אם יש שכיר שמעוניין לפתוח תיק כעצמאי ולעבוד במקביל כשהכנסתו העיקרית הינה ממשכורת, הוא לא יוכל לפתוח תיק של עוסק פטור אם הוא נכלל ברשימת בעלי המקצוע הבאים: מופע אמנותי, לרבות הנחיה במופע; בניית תפאורה או הכנתה; הכנת מבחנים, בדיקתם וכן ניהול מבחנים או פיקוח עליהם; הרצאה, הוראה, הדרכה, תרגול או השתתפות במופע שאינו מופע אמנותי; .... " האם מורה פרטי נופל בהגדרה הזאת או שאני יכול להיחשב כעוסק פטור ? 3.האם עדיף לי לעבוד בעבודה השנייה כשכיר או כעצמאי (מבחינת מיסים וכד'). 4.האם השילוב בין העבודות משתלם לי מבחינה כספית (אחרי הורדות המיסים וכד'). 5.לאחר שאבחר לעבוד בעבודה השנייה כשכיר או עצמאי (בהתאם למה שתמליץ), מה המיסים שעלי לשלם ? המון תודה !

  השב
 • 09:53, 25 בדצמבר 2014

  שלום,
  ראשית אין דב כזה עוסק פטור במס הכנסה. עוסק פטור זו הגדרה השייכת רק למע"מ. במס הכנסה אתה תהיה נישום רגיל החייב במס רגיל כמו כולם.
  1. כן, ביטוח לאומי מסתמך רק על הדווח/ הצהרה שלך.
  2.מורה פרטי יכול להרשם כעוסק פטור.
  3.לא ניתן לענות על שאלה זו במסגרת זו.
  4. כנ"ל
  5. כנ"ל.

  בהצלחה.

  תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.