חשש לחטיפה - פורום עסקים ברוסיה והדין הרוסי

שאלה חדשה
  • עידית

נשלח ע"יעידית 11:14, 27 בנובמבר 2012

שלום, הגרוש שלי יליד רוסיה והיחסים בינינו רעים מאוד. בפעם האחרונה שדיברנו הוא איים שהוא ייקח את הבן שלי איתו לרוסיה. אני לוקחת את האיום ברצינות ורוצה לדעת האם במקרה שחלילה ירצה לממש את האיום שלו ברוסיה יחייבו להחזיר אותו לארץ כי זאת חטיפה או שיתנו לו מקלט? מחכה לתשובה לפני שאני פועלת בנושא

השב
  • 18:31, 27 בנובמבר 2012

רוסיה חתומה על אמנת האג מ- 1/05/2001. על מנת להתמודד עימו תזדקקי לעו"ד מקומי ועזרת רשויות החוק והאכיפה, כל זאת בהנחה שמקום מגוריו של בן הזוג ו/או מקום הימצאו ידוע לך.
    בנוסף, תוכלי לפנות לפורום חטיפת ילדים בניהולו של עו"ד יונתן דה פריס.

תגובה
רוסיה ושאר מדינות חבר העמים הינם שוק אדיר מימדים, מורכב ומפתה אך גם בעל סיכונים רבים הן לפרט והן לתאגיד.
כניסה ועבודה בשוק זה מחייבת ליווי משפטי ועסקי כבר משלב הרעיון, עובר ליצירת קשרים ושותפים מקומיים פוטנציאליים, פנייה לגופים ורשויות מתאימים ועד לעבודה השוטפת בפועל.
כך גם ברמת הפרט, ייעוץ משפטי מתחייב כבר משלב הסדרת אישורי השהייה והעבודה, הסדרת מגורי העובדים והנציגים הזרים, וכלה בבעיות פרט העלולות להיווצר במהלך העבודה וחיי השגרה.
חשוב להדגיש, כי כל הסתבכות עם הרשויות עלולה לגבות מחיר כלכלי כבד ביותר. אשר על כן, סוף מעשה בייעוץ תחילה.