האם אני נחשבת ידועה בציבור - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • גליה

  נשלח ע"יגליה 15:12, 27 בספטמבר 2014

  אני בת שבעים ואחת ואני בקשר מזה חמש עשרה שנים עם אלמן בן שמונים ואחת שלו מספר ילדים. כל אחד מאיתנו מחזיק בדירה משלו ומשלם את החשבונות לדירתו, אבל בפועל אנו נמצאים זמן רב אחד אצל השני (רוב השבוע לנים ביחד), מטיילים ביחד בחו"ל, יוצאים להצגות ביחד, מופיעים ביחד לארועים משפחתיים ולבילויים עם חברים. האם אני יכולה להחשב כידועה בציבור למרות שבפועל כל אחד מחזיק בדירה משלו ומשלם את חשבונותיה בעצמו? תודה, גליה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך ,מנהל הפורום

  09:20, 29 בספטמבר 2014

  גליה שלום,

  כן, עפ"י התאור שלך אתם אכן ידועים בציבור. כמו כן יש לבחון האם ישנה "כוונת שיתוף" ביניכם, האם הצדדים רצו לשתף אחד את השני בנכסיהם - עניין זה נבדק סובייקטיבית לכל זוג ונבדק בפרמטרים שונים.

  כדי להימנע מתביעות מיותרות בין אם אחד מכם ילך לעולמו וילדיו יצטרכו להתמודד מול תביעות של בן הזוג ובין אם תיפרדו ותגיעו להליכים משפטיים - מומלץ לערוך הסכם לחיים משותפים הקובע מה מעמדו של הרכוש של כל אחד.

  עו"ד עדיאל ברוך - מומחה לדיני משפחה וירושה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?