צוואה על שמי. אמי נפטרה ואני מעוניינת למכור את הדירה הרשומה על שמה - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
  • איציק

נשלח ע"יאיציק 12:31, 22 בינואר 2015

אימי הייתה אלמנה שחיה מספר שנים עם גבר שהביאה לדירה הרשומה על שמה ובה היא הייתה גרה. אימי נפטרה לפני חצי שנה והשאירה צוואה המורישה לי את כל רכושה כולל הדירה. בכוונתי למכור את הדירה ולקנות לי דירה חדשה. האם לאחר אישור קיום הצוואה הידוע בציבור שלה (מתוך הנחה שהוא אכן "ידוע בציבור") רשאי להתנגד ליציאה מהדירה ולמנוע ממני את מכירת הנכס ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

עו"ד עדיאל ברוך ,מנהל הפורום

12:49, 22 בינואר 2015

בן הזוג יכול להתנגד ולהגיש תביעה ובה לטעון כי הוא זכאי למחצית הרכוש שכן הם ניהלו יחסים של ידועים בציבור אך צריכה להיות לו הוכחה של רצון שיתוף.

תגובה
  • 10:15, 26 בינואר 2015

אז אני מבינה שאיציק לא יכול למכור את הדירה למרות שיש לו צוו קיום צוואה שאימו הורישה לו את הדירה במלואה ? והידוע בציבור זכאי למחצית הדירה למרות שהיא לא רשומה על שמו ?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

עו"ד עדיאל ברוך ,מנהל הפורום

11:30, 26 בינואר 2015

איציק יוכל לפנות לבית משפט בטענה כי הוא ידוע בציבור ומגיע לו איזון משאבים עם זכויות אימך, השאלה האם טענה זו תתקבל תלויה בגורמים רבים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?