בן הזוג לשעבר מתגורר במוסקבה. אני רוצה לעבור דירה מהמרכז לצפון. מהם חובותי? - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • רונית בלומקין

  נשלח ע"ירונית בלומקין 15:58, 6 באוקטובר 2015

  שלום רב, בן זוגי לשעבר מתגורר וחי במוסקבה כבר עשר שנים. כאשר היינו ביחד היה מגיע אחת לשבועיים לשלושה ימים. יש לנו ילד משותף חולה במחלה כרונית, 100% נכות , נזקק לטיפול רפואי שוטף בבתי חולים. אביו מגיע לארץ מתי שבא לו ומתעלם מהסדרי הראיה שקבעה פקידת הסעד(אחת לשבועיים סופשבוע ומחצית חגים). אנו חיים בתל אביב אך בכוונתי להעתיק את מקום מגורינו לקיבוץ באיזור חיפה. ברור לי שמבחינה רפואית, חברתית ובכלל - חייו של בני ישתדרגו. האם אביו , החי כאמור במוסקבה ומגיע מתי שבא לו יכול לעצור אותנו? האם עלי להודיע לו חודש מראש? אני אינני מסוגלת לשרוד כלכלית בצפון תל אביב ויש לי בן זוג שהינו חבר קיבוץ ואני עוברת לגור עימו. על פניו נראה לי שאדם שחי במוסקבה ומגיע מתי שבא לו ללא כל התחשבות בצרכי בנו החולה - לא יוכל לקבוע היכן אתגורר אני , עם ילדינו המשותף ועם שני ילדי מנישואין קודמים. אודה לשמוע דעתך. תודה, רונית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך,מנהל הפורום

  09:35, 11 באוקטובר 2015

  על פניו ולאור העובדות שאת מציינת יש באפשרותך לעבור ואף מבלי ליידע אותו, ובוודאי לאור העובדה כי זוהי טובת הקטין.
  במקרה הגרוע ביותר יגיש הגרוש בקשה לבית המשפט למנוע את המעבר אך איני רואה טענות מוצקות וחזקות שיוכלו לעמוד לטובתו נוכח העובדה כי הוא מתגורר במוסקבה ונראה כי התנגדותו למעבר שלך הינן אך ורק כדי להקשות על חייך ותו לא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?