חיים משותפים - חלוקה בדירה בלעדית. - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 18:32, 12 במאי 2016

  שלום, אני רווק בן 35. אם אחליט שבת זוגתי שהיא גם רווקה תעבור לחיות עמי, ללא כל הסכם בכתב ונתחלק בכל ההוצאות, היה ויקרה שניפרד, האם היא תהיה זכאית לדרוש חלק מהדירה שברשותי ואשר רשומה על שמי בטאבו? האם כדאי לערוך הסכם ממון לפני המעבר לחיים משותפים על אף שאנו רווקים כדי למנוע ממנה חלק מהדירה? האם בשל היותנו רווקים איננו מחויבים עפ"י החוק לשום דבר? אשמח להנחיות על מנת שאחליט על צעדיי העתידיים. מודה לכם מראש, אור.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך,מנהל הפורום

  09:41, 18 במאי 2016

  אור שלום רב,

  תביעה תמיד ניתן להגיש, יחד עם זאת יש לבחון את סיכוי התביעה והכל בהתאם לנסיבות הקשר הזוגי שהיה לכם (אורכו, התנהגותכם וכיוצ"ב). שים לב כי כאשר חיים כבני זוג לכל דבר ועניין קשה להמשיך ולהתחלק בהוצאות באופן שווה כמו שותפים... ועל כן כדי להימנע בעתיד מחילוקי דעות או אף מתביעה נקמנית בלבד אשר עלולה לגרור אוצך להוצאות מיותרות וגבוהות, מומלץ לערוך הסכם לחיים משותפים (הסכם ממון לבני זוג שלא נישאו) ובו לפרט לפרטי פרטים מה שייך למי...

  אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?