סיום סטטוס "ידועים בציבור" לאחר רישום במשרד הפנים. - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • ב.

  נשלח ע"יב. 09:13, 12 בספטמבר 2013

  שלום עו"ד יעל, חבר ישראלי וחברתו (לא יהודייה, מחול.) רשומים כידועים בציבור כבר מעל לשנה ובקרוב יגיעו למשרד הפנים שוב, לחידוש מעמד זה. 1.הידוע בציבור רוצה להתקבל לקהילה\אירגון כרווק. א. האם עליו להכריז שהוא אינו ידוע בציבור לפני שהוא מבקש להתקבל לאותה מסגרת ? ב. כמה הסטטוס הזה קושר אותו מול הסכמים שונים מול מערכות אחרות ? 2. נניח והם לא ירצו להיות מוגדרים כידועים בציבור כמה חודשים לאחר החידוש (יש לציין שאין בינהם שום הסכם ואין רכוש משותף). א.האם יצטרכו להודיע על כך ? ב.האם יש תהליך שצריך לעבור חוץ מאשר היפרדות פיזית בינו לבינה? ג.האם כדאי שיחתמו על מסמך שאומר שהם כבר לא ביחד ואין להם דרישות אחד מהשני ולא יהיו בעתיד ? אני יודע שיש המון סימני שאלה בשאלותי , אבל אם תוכלי לשפוך קצת אור בעניין אני אודה לך מאוד. תודה גדולה וגמר חתימה טובה.

  השב
 • 11:09, 15 בספטמבר 2013

  שלום רב,
  חובה להכריז על כניסה למסגרת או בהתחייבות להסכמים כידועים בציבור רק בתנאי שיש התחייבות כספית או הטבה שניתנת למי שחי לבד או אין לו ידוע בציבור.
  לגבי כל שאר ההתחיבויות ניתן לרשום רווק.
  חובה להודיע למשרד הפנים ברגע שנפרדים.
  מומלץ מאוד לרשום מסמך פרידה ועל אי דרישות בעתיד משום שהפסיקה מעניקה זכויות כגון מזונות משקמים לידועה בציבור בזמן פרידה.
  בכבוד רב'
  יעל ורד, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?