• 16 בפברואר 2014

  דרישת זכויות ובעלות על דירה של בת זוג

  אני וחברה שלי מעל 4 שנים ביחד מתוכם 3 שנים של מגורים משותפים בשכירות אך ללא חשבונות משותפים ללא רכוש משותף משמעותי וללא שום מסמך של ידועים בציבור. לפני שנה רכשתי דירה מכספי שרשומה על שמי שתהיה מוכנה עוד שנה. כרגע מתגוררים אצל ההורים ביחד. האם במקרה של פרידה במצב הנוכחי היא יכולה לדרוש זכויות על הדירה?

  16 בפברואר 2014
 • מנהל הפורום עו"ד עדיאל ברוך 16 בפברואר 2014

  בעלות על דירה

  נכון לרגע זה וכל עוד לא התגוררתם בדירה שעל שמך אין לה כל זכות בדירה.

  בכל מקרה הייתי ממליץ לערוך הסכם ממון ביניכם אשר מבהיר כי הדירה שלך ואין לה כל זכות בדירה.

  16 בפברואר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד עדיאל ברוך 5 במרץ 2014

   בעלות על דירה

   הסכם ממון כדאי לעשות ויפה שעה קודם...

   5 במרץ 2014
   • 6 במרץ 2014

    בעלות על דירה

    לאור פסק דין העליון שפסק כי לאשה יועברו 50% זכויות בדירה שנרכשה 4 שנים לפני הנישואין וזאת למרות ולפני שהבעל הכיר את האישה, הדרך היחידה לשמור על רכוש זה לא לעבור למגורים משותפים עם האשה בדירה זו ולהשכיר אותה ו/או לחילופין למכור אותה.
    אם לא מעונינים שזכויות יועברו על האשה שלא התאמצה ולא השקיעה דבר לרכישת הדירה. המצב כיום בישראל מזעזע כך שלא ניתן להגן על רכוש שנצבר לפני נישואין מבני זוג שלא בנו את הרכוש. בעיה חמורה נוספת כיום גם בקרב ידועים בציבור שבקלות יכולים להפוך לבעלי רכוש עתק בשל מערכת יחסים קצרה כזו או אחרת עם בן זוג. בקיצור - כיום בישראל מערכות יחסים מאוד מורכבות ומסוכנות וקשה מאוד להגן על רכוש פרטי שנצבר במאמץ של שנים ואפילו הסכם ממון לא תמיד מצליח לשמור על הרכוש. יש לדאוג גם להסכם ממון שינוסח על ידי עורך דין הכי טוב שיש וכן לבצע פעולות ברורות של שמירת הרכוש הפרטי והפרדתו מבן / בת הזוג היות שהחוק לא שומר עלינו. ראו הוזהרתם!!!! נכתב על ידי מישהי שניכוויתה.

    6 במרץ 2014
  • 17 בפברואר 2014

   בעלות על דירה

   באיזה שלב מומלץ לעוך הסכם ממון על הדירה,שנכנסים לגור בה?

   17 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?