דרישת זכויות ובעלות על דירה של בת זוג - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 14:33, 16 בפברואר 2014

  אני וחברה שלי מעל 4 שנים ביחד מתוכם 3 שנים של מגורים משותפים בשכירות אך ללא חשבונות משותפים ללא רכוש משותף משמעותי וללא שום מסמך של ידועים בציבור. לפני שנה רכשתי דירה מכספי שרשומה על שמי שתהיה מוכנה עוד שנה. כרגע מתגוררים אצל ההורים ביחד. האם במקרה של פרידה במצב הנוכחי היא יכולה לדרוש זכויות על הדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך ,מנהל הפורום

  15:12, 16 בפברואר 2014

  נכון לרגע זה וכל עוד לא התגוררתם בדירה שעל שמך אין לה כל זכות בדירה.

  בכל מקרה הייתי ממליץ לערוך הסכם ממון ביניכם אשר מבהיר כי הדירה שלך ואין לה כל זכות בדירה.

  תגובה
 • 14:21, 17 בפברואר 2014

  באיזה שלב מומלץ לעוך הסכם ממון על הדירה,שנכנסים לגור בה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך ,מנהל הפורום

  10:09, 5 במרץ 2014

  הסכם ממון כדאי לעשות ויפה שעה קודם...

  תגובה
 • 07:49, 6 במרץ 2014

  לאור פסק דין העליון שפסק כי לאשה יועברו 50% זכויות בדירה שנרכשה 4 שנים לפני הנישואין וזאת למרות ולפני שהבעל הכיר את האישה, הדרך היחידה לשמור על רכוש זה לא לעבור למגורים משותפים עם האשה בדירה זו ולהשכיר אותה ו/או לחילופין למכור אותה.
  אם לא מעונינים שזכויות יועברו על האשה שלא התאמצה ולא השקיעה דבר לרכישת הדירה. המצב כיום בישראל מזעזע כך שלא ניתן להגן על רכוש שנצבר לפני נישואין מבני זוג שלא בנו את הרכוש. בעיה חמורה נוספת כיום גם בקרב ידועים בציבור שבקלות יכולים להפוך לבעלי רכוש עתק בשל מערכת יחסים קצרה כזו או אחרת עם בן זוג. בקיצור - כיום בישראל מערכות יחסים מאוד מורכבות ומסוכנות וקשה מאוד להגן על רכוש פרטי שנצבר במאמץ של שנים ואפילו הסכם ממון לא תמיד מצליח לשמור על הרכוש. יש לדאוג גם להסכם ממון שינוסח על ידי עורך דין הכי טוב שיש וכן לבצע פעולות ברורות של שמירת הרכוש הפרטי והפרדתו מבן / בת הזוג היות שהחוק לא שומר עלינו. ראו הוזהרתם!!!! נכתב על ידי מישהי שניכוויתה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?