האם חובות של חבר יכולים להגיע אליי? - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • ח

  נשלח ע"יח 14:44, 25 ביוני 2014

  אני גרה עם חבר מספר חודשים, רוב הזמן אצלו. (הכתובת הרשמית שלי במקום אחר.. אבל הבית רשום על שמי, ושייך לי ולאמא שלי). עזרתי לו להתחיל להתקיים עד שעכשיו הוא במצב שהוא כבר כמעט סיים להחזיר לי כל שקל שהוא לווה ממני במהלך החודשים וקרוב להתחיל חיים בצורה עצמאית. אני חוששת מאוד מכיוון שבחודשים בהם הוא החזיר לי את הכסף שהוא חייב לי הוא הפקיד את הצ'ק של המשכורת שלו אצלי, וגיליתי שהוא בחובות גדולים מאוד והתחיל תהליך של פשיטת רגל. האם יש לי באמת ממה לחשוש? האם יכולים להגיע לזה שאנחנו גרים רוב הזמן יחד והכסף שלו עבר אליי כבר כמה פעמים ומכך להסיק שאנחנו נחשבים לידועים בציבור ולהתחיל לגבות ממני כספים? האם יש לי דרך להגן על עצמי? מה החוק אומר? מה קורה בפועל? אני מאוד חוששת כרגע מכל הסיפור הזה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך ,מנהל הפורום

  15:44, 2 ביולי 2014

  המקרה מורכב אך יש לבדוק האם החובות הינם לפני שהכרתם וכמו כן לשם מה נוצרו החובות. האם החובות נוצרו למחיה משותפת של שניכם או לא.
  על מנת ליפול לגדר ידועים בציבור יש מספר קריטריונים כמו כן יש צורך להוכיח כוונות שיתוף.

  כדי להגן על עצמך הדרך המומלצת הינה לערוך הסכם לחיים משותפים שבו מסכמים שכל צד אחראי לחובותיו וזכויותיו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?