סוג הסכם במצב זה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • עמיר

  נשלח ע"יעמיר 08:39, 15 בספטמבר 2014

  אחד ההורים נפטר. יש צו ירושה. הןרה וילדים. מה נדרש כדי לכתוב הערת אזהרה של הילדים על חלקו של ההורה המבוגר. מסיבות של מניעת תקלות בעניין חלקו. הוא חותם בלי חשבון והבנה. האם זכרון דברים לחלקו הסכם רכישה רגיל או זכרון דברים להעברה במתנה לכל הילדים בשווה. מה עדיף למיסוי. נציין שלכל ילד דירה אחת על שמו? האם לאור הדברים תיתכן עדיפה העברה בטאבו בעודו בחיים דווה לכל הילדים?גם מבחינת סוג העברה במתנה או רכישה רגילה? תודה.

  השב
 • 11:54, 15 בספטמבר 2014

  משאלותיך עולה כי הנך נדרש ליעוץ משפטי פרטני, שכן קצרה היריעה מלהרחיב על הדרכים שעומדות לרשותכם, קל וחומר ליתן יעוץ בשאלות העוסקות במיסוי.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.