צוואה - פטור ממס במכירת דירת מגורים. - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 17:35, 16 בדצמבר 2012

  שלום לכם שאלתי היא - צוואה בה יש דירת מגורים אחת והיורשים אינם עומדים באחת הדרישות לפטור ממס בגין מכירת הדירה לפי סעיף 49ב(5 ) קרי איש מהם אינו בן הזוג, צאצא של בן הזוג ,או בן הזוג של הצאצא . היורשים הנם מקרבה שניה .האם קיים סעיף אחר לפטור ממס בגין מכירת הדירה בהם יוכלו להשתמש? היורשים אינם מעונינים לערוך ביניהם חלוקה מקדמית של העזבון בדרך אחרת . בתודה על תשובתכם.

  השב
 • 05:28, 17 בדצמבר 2012

  אריק שלום

  קיימים סעיפי פטור רבים נוספים אשר היורשים יכולים להשתמש בהם בעת מכירת דירה, סעיפי פטור אלה עומדים לרשות כל אזרח המעוניין למכור דירה והכל לפי נסיבותיו האישיות של אותו אזרח. הבחירה של סעיף פטור מסויים על גבי סעיף פטור אחר היא מאד חשובה ומשמעותית מבחינת תכנון המס של המבקש ולכן זו היא החלטה שיש לקבל לאחר התייעצות מעמיקה יותר עם עורך דין.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.