צו מניעה נגד השכן לצורך טיפול בכלב הנובח שלו - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 11:00, 17 בדצמבר 2012

  שלום, יש לי שכן שיש לו כלב בולדוג. הכלב נובח כל הזמן, לפעמים גם בלילה. בקשתי מהשכן כמה פעמים לטפל בבעיה אבל לא נראה שהוא עושה זאת. האם אפשר להוציא נגדו צו מניעה? לאיזה בית משפט לפנות?

  השב
 • 12:39, 19 בדצמבר 2012

  שלום רב,

  ממליצה להתחיל ולהגיש תלונה ברשות המקומית שלכם וגם אצל הוטרינר המחוזי.

  אם לא יצלח ניתן לפנות לבימ"ש שלום הסמוך למקום מגוריך ולהגיש בקשה לסילוק מטרד ליחיד. אפשר לעשות זאת לבד.
  ממליצה טרם פניה למי מהרשויות הנ"ל לתעד את הנביחות והשעות בהן הוא נובח ומטריד ואולי אף להביא מומחה לרעש לקבלת חוו"ד.

  מקווה שהשקט ישוב במהרה....

  תגובה
 • 01:13, 25 בדצמבר 2012

  ליאת שלום, אני מבין מדבריך שדברת עם השכן, זה נכון? למרות שהבעייה לא טופלה ממליץ לחזור ולדבר עם השכן. על ערכים של שכנות טובה, על התחשבות, הדדיות. הגשת תביעה תפתח כעסים שנאה חשבונאות וחיפוש הרגע המתאים לנקמה. דברי עם השכן על האינטרסים המשותפים שלכם (שכנות טובה, על שיתופי פעולה בתחומים אחרים במידה וניתן,תיווך דרך חבר משותף, הזמיני אותו לשיחה עם כוס קפה.(פגישה מורחבת של שתי המשפחות), ובמידה ומוצו כל ההליכים - פני לרשויות.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר