פורום צו מניעה

שאלה חדשה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר

• צו לחייב לפעול בהתאם הסכם לשכירות של עסק

שלום איך ניתן לקבל צו לחייב את בעל הנכס ממנו אני שוכר את המושכר (חנות) לאפשר לי גם את הגישה עם...

• מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

שלום רב לאחרונה יותר ויותר עסקים מחויבים עפ"י חוק לדאוג להנגשת העסק לנכים. חשוב להבין באיזה עסק מדובר, מה גודלו? באיזה קומה העסק נמצא. לאחר מכן חשוב יהא לבדוק את סעיפי לתשובה המלאה...

מ מאיר 09:44, 30 באוקטובר 2016
    09:44, 30 באוקטובר 2016
  • צו מניעה זמני להיכנס לדירה שבירושה

בן משפחה ואני יורשים בחלוקה שווה של דירת הורינו. ברצוני להוציא צו מניעה זמני לגבי הדירה עד אשר...

תשובה לשאלתך חיים שלום, חשוב להבין פרטים נוספים המשפיעים על היכולת לקבלת הצו, בין היתר מה הקרבה של בן המשפחה האחר, מה החשש, האם כבר הוגשה בקשה לצו ירושה והאם מתקיים הלי לתשובה המלאה...

ח חיים 14:56, 26 באוקטובר 2016
    14:56, 26 באוקטובר 2016
  • צווים המחייבים הצגת מסמכים

האם כבעל דירה בבניין שיש בו חברת ניהיל אני יכול לקבל צו שמחייב אותם למסור לי את העתקי המסמכים...

תשובה לשאלתך גלעד, אכן לבעל דירה יש זכות לעיין במסמכי הניהול של הבית המשותף, בזמן סביר ובתיאום מראש בדרך כלל. כמובן שניתן גם לפנות למפקח/ת על המקרקעין, בתביעה ו/או בדר לתשובה המלאה...

ג גלעד 09:34, 19 באוקטובר 2016
    09:34, 19 באוקטובר 2016
  • צו מניעה לפינוי דחוף

שלום לכולם, אני חתום על חוזה שכירות של חנות באיזור הצפון, הגעתי עם המשכיר להבנה שאני ממשיך...

תשובה לשאלתך, גלעד שלום, חשוב להבין את הפרטים המדויקים של ההסכמות ביניכם, אכן הסכם יכול להיות גם בעל פה ואם אכן כך סוכם ביניכם ובעל הבית חוזר בו יש אפשרות לקבל סעד, בין לתשובה המלאה...

ג גלעד 09:50, 16 באוקטובר 2016
    09:50, 16 באוקטובר 2016
  • צו מניעה להפסקת רעש והתעמרות מהשכנים

שלום אנו גרים בבית פרטי והשכן הצמוד לנו יש לו 2 כלבים גדולים, לא יודע את הסוג, הם כל היום...

תשובה לשאלתך שימי שלום, ראשית אני מייחל שסוף השבוע עבר עליכם רגוע. אין שום סיבה בעולם שאתה וילדיך תמשיכו לסבול, אתם זכאים להנות משקט ושלווה, מבלי שיטרידו אתכם או יפחידו לתשובה המלאה...

ש שימי 10:15, 6 באוקטובר 2016
    10:15, 6 באוקטובר 2016
  • עסק מתחרה של עובד לשעבר

היי עובד לשעבר שלי, מתברר לי הקים עסק שמתחרה בעסק שלי, ופונה לאותם לקוחות מרכזיים שלי, כיצד אני...

דוד שלו ובוקר טוב, ראשית תודה על שאלתך, היא חשובה מאוד ויש כמה היבטים שיש לברר, האם העובד היה חתום על הסכם העסקה שכלל סעיף תחרות ואי סודיות, מתי העובד סיים לעובד אצלך והא לתשובה המלאה...

ד דוד 09:13, 27 בספטמבר 2016
    09:13, 27 בספטמבר 2016
  • קבלת צו מניעה על שימוש בעיצוב גראפי- האם אפשרי

שלום, אם אני מבצעת עיצוב גראפי במסגרת ראיון עבודה וטרם נחתם הסכם עבודה, האם מותר להם לעשות...

טל שלום, חשוב להבין מה נאמר לך לפני והאם הובהר לך שיעשו בזה שימוש או לא, מכל מקום, יש מקום לבחון באופן פרטני אם השימוש שהם עושים בזה הוא למטרת רווח ואז יש מקום לבחון פעו לתשובה המלאה...

ט טל 09:35, 20 בספטמבר 2016
    09:35, 20 בספטמבר 2016
  • עלות צו מניעה- למינוי דירקטור בחברה

שלום לכולם, אני בעלים בחברה והשותף שלי מעוניין למנות דירקטור שאני מתנגד לו, למיטב זכרוני יש...

ערן שלום רב, שאלתך כולת מספר היבטים, האחד דורש לבחון את זכות הוטו שטענת שיש לך היכן היא מעוגנת, והשנייה לבדוק את תקנון החברה לפיו על החברה להתנהל, כמו כן, ככל ויש הסכם לתשובה המלאה...

ע ערן 09:30, 15 בספטמבר 2016
    09:30, 15 בספטמבר 2016
  • חילוקי דעות בשותפות וחשש להברחת נכסים

שלום, אני שותף בחברה יחד עם עוד משהו, יש ביננו חילוקי דעות ולא מצליחים לקבל החלטות, בעקרון...

עמרם שלום, תודה על פנייתך, משאלתך עולה כי לשותף שלך יש יכולת גישה לחשבונות, חששך אינו בעלמא נתקלנו כבר בחברות רבות בהם שותף אחד החליט לפעול על דעת עצמו ולרוקן את החברה לתשובה המלאה...

ע עמרם 09:36, 8 באוגוסט 2016
    09:36, 8 באוגוסט 2016
  • שותפים בנכס- האם ניתן למנוע מכירה

שלום אני שותף בנכס מקרקעין ועכשיו פנינו על מנת למכור את הנכס, בינתיים התברר לי שבחלק מהזמן...

דרור שלום, משאלתך עולים שני היבטים שלכל אחד מהם משמעות חשובה, האחד כלפי השותף שלך שככל הנראה הרוויח על חשבונך במשך זמן לא מבוטל, והאחר כנגד השוכר, בכל זאת חסרים פרטים נ לתשובה המלאה...

ד דרור 10:10, 12 ביולי 2016
    10:10, 12 ביולי 2016
  • כמה עולה צו מניעה למכירת נכס

שלום, לאחרונה ניהלתי משא מתן למכירת הנכס שבבעלותי, המתווך בעסקה ביקש שחלק מהעסקה תתבצע בכסף...

מוטי שלום, תודה על פנייתך, קראתי את שאלתך וחשוב להבין מה אתה רוצה קודם כל, לא מה אומר המתווך. עניין ההסכם צריך להיבחן ביחס לטיוטות שהוחלפו ביניכם, המצגים שהוצגו, ככל ש לתשובה המלאה...

מ מוטי 14:38, 10 ביולי 2016
    14:38, 10 ביולי 2016
  • צו מניעה להברחת נכסים של חברה

אני בעל מניות בחברה יחד עם שותף, בחלקים שווים, לאחרונה השותף שלי הכניס מנהל מטעמו ויש לחברה...

גיל שלום, פנייתך חשובה מאוד, אך נעדרים ממנה פרטים וביניהם בראש ובראשונה מה כתוב בתקנון החברה ובהסכם המייסדים ביניכם, ככל שישנו. במידה ויש חשש לנזק מיידי והברחת נכסים ב לתשובה המלאה...

ג גיל 10:07, 29 ביוני 2016
    10:07, 29 ביוני 2016
  • צו מניעה כנגד מחלקה בעיריה

עיריית ראשון מתכוונת לקיים כנס בנושא חזקת הגיל הרך, בו יוצג צד אחד בלבד. במקביל, הם מקדמים את...

יוסי שלום, בשאלתך חסרים פרטים רבים בין היתר מי בדיוק בעירייה מפרסם זאת? האם זה בחסות העירייה או בפרסום ציבורי של העירייה, האם יש איזה גוף פוליטי שמקדם זאת בעירייה, פר לתשובה המלאה...

י יוסי 14:28, 2 ביוני 2016
    14:28, 2 ביוני 2016
  • עיצוב בגדים וזכויות על העיצוב והגזרה

היי שאלה דחופה אני מעצבת בגדים לאירועים על פי הזמנה אישית, ראיתי בפייסבוק פרסום של מעצבת שעיצבה...

טליה שלום, חשוב להבין כי אכן ישנה הגנה על עיצוב של בגדים שעיצבת, אך תלוי אם בוצע ומתי הרישום הנכון והדרוש כדי לקבל את ההגנה הנדרשת. עם זאת עדיין ישנה אפשרות לפעול ולקבל ב לתשובה המלאה...

ט טליה 10:18, 30 במאי 2016
    10:18, 30 במאי 2016
  • התנגדות דחופה לתוכנית של הקבלן

שלום, משהו יודע בבקשה, האם אנו יכולים להתנגד היום לאחר שחתמנו על הסכם תמ"א לתוכנית שהקבלן...

שלום חגית, משאלתך עולה לא מעט תהיות על התנהלותו של הקבלן ושל עורך הדין כלפיכם. עם זאת חסרים פרטים מהותיים בשאלתך, בין היתר, מה בדיוק קבוע בהסכם ביניכם, מה החובות והזכויו לתשובה המלאה...

ח חגית 10:11, 26 במאי 2016
    10:11, 26 במאי 2016
  • עובד שפיטרתי עושה שימוש במידע פנימי שקיבל בזמן עבודתו אצלי

שלום, יש לי עסק של ייצור משחקים מעץ, לפני כמעט חצי שנה, פוטר על ידי עובד שלי לאחר שגיליתי חוסר...

טל שלום, ראשית תודה על שאלתך, בשלב זה הייתי מציע לך לא לנהוג כמו העובד ולא ליטול את החוק לידיים, על אף הנזק שהוא מסב לך. יש באפשרותך לקבל הגנה משפטית מיידית על זכויו לתשובה המלאה...

ט טל 10:46, 24 במאי 2016
    10:46, 24 במאי 2016
  • שאלה בקשר להסכם תוכנית תמ"א 38

שלום, רציתי לדעת, חתמנו על הסכם תמ"א עם הקבלן והוא הבטיח בזמן שחתמנו, משהו אחד ועכשיו הוא החליט...

שלום מיכל, ראשית תודה על שאלתך החשובה, חשוב להבין מה הציג לכם הקבלן ועל מה חתמתם, ולבדוק האם הסתירו מכם מידע במכוון או בטעות, כמו כן חשוב לדעת מה היו דרישות הרשות המקומ לתשובה המלאה...

מ מיכל 10:42, 24 במאי 2016
    10:42, 24 במאי 2016
  • צו מניעה להמשך עבודת שיפוץ בניין

אני מתגוררת בבניין ( בדירת הגן ) בניין של גינדי. לאחר שנפלו אריחים מקומת הגג הוזמנו עבודות...

שירן שלום רב, הקבלן פעל שלא כשורה עת נכנס לשטח ביתך ללא שקיבל אישור מראש. בכך הוא השיג את הגבול. יש לכל השלכות הן מצד הקבלן באופן אישי ואפילו ( צריך בירור) מצד ו לתשובה המלאה...

ש ר שירן רבינוביץ 10:29, 2 באפריל 2016
    10:29, 2 באפריל 2016
  • צו מניעה על מעבר דירה לאיזור מרוחק

שלום אני גרוש ויש לי שני ילדים. גרושתי התחתנה לפני חודש שוב והיא רוצה לעבור עם הבעל החדש...

שלום רב בעניין רגיש זה חשוב להיעזר בעו"ד בקיא בענייני משפחה. היות המשרד איני מעניק טיפול בתחום זה, נשמח להמליץ על עו"ד לענייני משפחה המטפלת בנושאים אלו. אתה מוזמן לצור לתשובה המלאה...

ש שלום 10:59, 18 בפברואר 2016
    10:59, 18 בפברואר 2016
  • מניעת הצבת בלוני גז בשטח ציבורי

האם ניתן להוציא צו מניעה קבוע לשכן המסרב להתחבר לצובר הגז בממוקם בתשתית הבנייה ומניח בלוני גז...

שלום רב חשוב להבין האם מדובר בבניין חדש/ישן? מתי התקבלה ההחלטה על התחברות לתשתיות גז? איך התקבלה? כמה דיירים יש בבניין? אתה מוזמן לפנות למשרדי לצורך השלמת פרטים והמשך ב לתשובה המלאה...

ר א רינת אמסלם 15:58, 17 בינואר 2016
    15:58, 17 בינואר 2016
  • ביטול מכרז בנציבות המדינה

אושרתי בנציבות המדינה לתפקיד מסויים נשלחו זימונים למבחנים שלא הגיעו אלי באף דרך...לא במייל ולא...

ר רונן 07:54, 16 באוגוסט 2015
    07:54, 16 באוגוסט 2015
  • צו מניעה מעבר של הילדה שלי מנהריה לאשקלון

אני גורשתי ע"י חברתי לחיים מהדירה שגרנו אני הילדה המשותפת והיא הערב קבלתי טלפון שהחתום לה...

א אבי 21:17, 20 ביולי 2015
    21:17, 20 ביולי 2015
  • צו כנגד מי שאינו בעל דין בהעדרו

שלום רב, האם בתיק פירוק חברה שופט יכול ליתן צו כנגד גורם שאינו צד בתיק ומעולם לא נכח...

מ מייק 21:42, 10 בפברואר 2015
    21:42, 10 בפברואר 2015
  • צו מניעה נגד ראשות מקומית

הרשות המקומית החליטה להפוך את הרחוב ההולנדי שבו אני גר לאחוב דו סטרי. כל זאת עדיין במסגרת...

נ ניסים 12:42, 30 בינואר 2015
    12:42, 30 בינואר 2015
  • הטרדות של פקחי עירייה

איך מוציאים צו מניעה ? נגד רשות מקומית?

י יוסי 08:08, 29 בינואר 2015
    08:08, 29 בינואר 2015
עמוד מתוך2