צו מניעה זמני או קבוע? - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • יהורם

  נשלח ע"ייהורם 16:45, 4 ביוני 2013

  לאחר סכסוך עם שותף לגבי כספים ומניות, האם לדרוש מבית המשפט צו מניעה זמני או קבוע? מה מקובל? אני חושש מאובדן מידע במחשבים והעלמת דוחות כספיים

  השב
 • 11:46, 10 ביוני 2013

  שלום רב,

  עליך לפנות לעו"ד לקבלת יעוץ מהימן המתבסס על בחינת נסיבות המקרה והעובדות.

  לרוב אם הסעד הנדרש הינו צו מניעה קבוע אזי יש לפנות לביהמ"ש בתביעה ליתן הצו מזמני לקבוע אך יש לבסס התביעה והבקשה על עובדות וטיעוונים משכנעים המצדיקים השארת הצו על כנו באופן קבוע לרבות בחינת ההשלכות של השארת הצו על כנו.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר