צו עיכוב יציאה מהארץ - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 12:09, 25 ביולי 2013

  שלום, אני גרוש, משלם מזונות בהוראת קבע לגרושתי בתאריך מדוייק כל חודש כבר שנתיים. לפני חודשיים אושר ההסכם שלנו בבית משפט ואני מעביר את הסכום הנדרש בהוראת קבע. היחסים בינינו גרועים ביותר וגרושתי מתנקלת ככל הניתן. אני אמור לנסוע בעוד חודש לחו"ל ואני חושש שכשהיא תגלה היא תפעל להוציא לי צו עיכוב יציאה מהארץ. האם היא יכולה לעשות זאת סתם ככה? הבנתי שאני יכול לערער אבל אם היא מוציאה את הצו בסמוך לטיסה, קודם כל הולך לי הכרטיס... תודה

  השב
 • 12:15, 25 ביולי 2013

  שלום רב,

  בנסיבות המתוארות אף אם גרושתך תגיש בקשה להוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ נגדך יהא עליה לבסס הבקשה על תשתית ראייתית המעידה על חשש ממשי שתצא ולא תחזור.
  מהנסיבות שאתה מתאר עולה שאתה משלם באופן סדיר וקבוע את התשלומים ולפיכך אין תיק הוצל"פ פתוח נגדך ואין לה עילה להגיש את הבקשה.

  אף אם בקשה כזו תוגש תהא לך הזכות להגיב ולבקש את ביטול הצו ובמקרה הכי גרוע תאלץ לתת לביהמ"ש ערבויות (לרוב ערבים) שיערבו לחזרתך לישראל.

  מקווה שלא תגיע לכך.

  חופשה מהנה !

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר