צו מניעת פיטורים בהריון נגד הבוס - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 09:25, 24 בדצמבר 2012

  אני בהריון ומפחדת שהבוס יפטר אותי כי יש שמועות על קיצוצים. האם אפשר להוציא נגדו צו מניעה שלא יפטר אותי?

  השב
 • 10:17, 24 בדצמבר 2012

  שלום רב,

  הדרך לביטול פיטורי עובדת בהריון ללא היתר מהממונה על עבודת נשים במשרד התמ"ת (בהנחה שהותק שלה בעבודה מעל חצי שנה) היא פניה לממונה על עבודת נשים בתלונה על פיטורים שלא כדין וכן הגשת תביעה לביה"ד האזורי לעבודה בתביעה לקבלת פיצוי בגין פיטורים שלא כדין ובמסגרת תביעה זו ניתן לשקול הגשת בקשה למתן צו מניעה המונע את הפיטורים.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר