צו מניעה להמשך עבודת שיפוץ בניין - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • שירן רבינוביץ

  נשלח ע"ישירן רבינוביץ 10:29, 2 באפריל 2016

  אני מתגוררת בבניין ( בדירת הגן ) בניין של גינדי. לאחר שנפלו אריחים מקומת הגג הוזמנו עבודות לשיפוץ הבניין ( הוועד טוען שלא ידע מכך ויש לי הודעות כתובות המעידות על כך). אתמול הגעתי הביתה ומצאתי אצלי בגינה פועלים ושני גשרי עבודה ) פיגומים( השוקלים מעל טון לכל גשר...על רצפת הגינה כמו כן משקולות ברזל כבלים ועוד. כל זה ללא ידיעתי. לאחר שביקשתי להוציא את הציוד המסוכן ושאלתי באיזה רשות נכנסו אליי הביתה ענו לי: שלא היינו בבית אז הם נכנסו. הזמנתי משטרה והגשתי תלונה על הסגת גבול. הקבלן תלה את הפיגומים המסוכנים מעל ראשי ומעל ראש ילדיי לעוד שבוע ומסרב להוציא אותם או לתלות רשת בטיחות ) למקרה שיפול פטיש, אריח וכו. בהמלצת המשטרה אני מעוניינת להוציא צו מניעה להמשכת העבודה. איך מוציאים?

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  גיא הרשקוביץ, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:06, 10 באפריל 2016

  שירן שלום רב,

  הקבלן פעל שלא כשורה עת נכנס לשטח ביתך ללא שקיבל אישור מראש.

  בכך הוא השיג את הגבול.

  יש לכל השלכות הן מצד הקבלן באופן אישי ואפילו ( צריך בירור) מצד ועד הבית (האם ידע מכך ונתן לו אישור).

  רצוי לבחון האם נגרמו נזקים לחצר שלך.

  האם נכון לעתה, עדיין קיימות עבודות באמצעות חצר ביתך?

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר