התנגדות דחופה לתוכנית של הקבלן - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 10:11, 26 במאי 2016

  שלום, משהו יודע בבקשה, האם אנו יכולים להתנגד היום לאחר שחתמנו על הסכם תמ"א לתוכנית שהקבלן הגיש לעירייה, התקבל היתר בניה לפני כמעט חודש, הבעיה שאף אחד לא אמר לנו לבוא לחתום על זה, כל השאלות שאנו מפנים אל הקבלן הוא אומר זה מה שחתמתם, האם ניתן להתנגד עכשיו להיתר בנייה, יש מה לעשות? תודה על התשובות.

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  עוה"ד גיא הרשקוביץ,מנהל הפורום

  15:25, 26 במאי 2016

  שלום חגית, משאלתך עולה לא מעט תהיות על התנהלותו של הקבלן ושל עורך הדין כלפיכם. עם זאת חסרים פרטים מהותיים בשאלתך, בין היתר, מה בדיוק קבוע בהסכם ביניכם, מה החובות והזכויות של כל אחד. ישנם מועדים להתנגד ברשות המקומית, צריך לבחון האם טרם חלף הזמן שלכם וכמו כן לבחון האם משהו , הקבלן או עו"ד, לא יידע אתכם בכוונה. מכל מקום, דרך הפעולה האפשרית חייבת להיות מהירה וללא דיחוי, בטרם יחל הקבלן בבנייה. את מוזמנת לפנות למשרדי להשלמת פרטים והמשך בדיקה, בדרכים המקובלות.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר