עיצוב בגדים וזכויות על העיצוב והגזרה - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • טליה

  נשלח ע"יטליה 10:18, 30 במאי 2016

  היי שאלה דחופה אני מעצבת בגדים לאירועים על פי הזמנה אישית, ראיתי בפייסבוק פרסום של מעצבת שעיצבה בדיוק את אותה גזרה של שמלה כמו שאני עצבתי, ועוד כמה פריטים שממש דומים אחד לאחד לעיצוב שאני עצבתי. אני יודעת שזה בעייתי, האם משהו יכול להגיד מה עלי לעשות בדיוק, האם אני יכולה למנוע ממנה את העיצוב כמו שלי בדיוק? במה זה כרוך? מהם זכויותיי?

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  עוה"ד גיא הרשקוביץ,מנהל הפורום

  09:12, 31 במאי 2016

  טליה שלום, חשוב להבין כי אכן ישנה הגנה על עיצוב של בגדים שעיצבת, אך תלוי אם בוצע ומתי הרישום הנכון והדרוש כדי לקבל את ההגנה הנדרשת. עם זאת עדיין ישנה אפשרות לפעול ולקבל בהקדם את ההגנה על השימוש שעושה המתחרה בעיצובים שלך ולהקדים תרופה למכה, לפני שכדור השלג רק יתגלגל ויסב לך עוד נזקים. אין ספק כי יש להיוועץ בעורך דין הבקיא בצווי מניעה ובזכויות קניין רוחני. את מוזמנת לפנות למשרדנו להשלמת פרטים ובדיקה.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר