צו מניעה להברחת נכסים של חברה - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 10:07, 29 ביוני 2016

  אני בעל מניות בחברה יחד עם שותף, בחלקים שווים, לאחרונה השותף שלי הכניס מנהל מטעמו ויש לחברה נכסי נדל"ן אני חושש שהוא הולך למשכן בלי ידיעתי, האם הוא זקוק לאישורשלי על מנת למשכן את הנכס או למכור אותו, אנו חלוקים בעניין הזה, האם ניתן לקבל צו שימנע את זה, עד שאני אדע בדיוק אם הוא רשאי לעשות זאת? אני זקוק לתשובות בדחיפות

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  גיא הרשקוביץ, עו"ד מנהל הפורום,מנהל הפורום

  15:17, 4 ביולי 2016

  גיל שלום,

  פנייתך חשובה מאוד, אך נעדרים ממנה פרטים וביניהם בראש ובראשונה מה כתוב בתקנון החברה ובהסכם המייסדים ביניכם, ככל שישנו. במידה ויש חשש לנזק מיידי והברחת נכסים בניגוד למוסכם ביניכם או בניגוד לסמכות החברה, ניתן כמובן לפנות לביהמ"ש המוסמך בבקשה לצו מניעה. מוצע לפנות למשרדנו להשלמת פרטים ובדיקה.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר