חילוקי דעות בשותפות וחשש להברחת נכסים - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • עמרם

  נשלח ע"יעמרם 09:36, 8 באוגוסט 2016

  שלום, אני שותף בחברה יחד עם עוד משהו, יש ביננו חילוקי דעות ולא מצליחים לקבל החלטות, בעקרון השותף שלי מורשה חתימה בחשבון ובסגרת תפקידו הוא אחראי על העברות בבנק, אם אני חושש שהוא מעביר כספים לחשבון פרטי, הוא מדבר עם ספקים ונותני שירות האם אני יכול על סמך החשש שלי לקבל צו מניעה, אני מרגיש שמשהו קורה מתחת לרגליים שלי, אשמח לתשובה

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  גיא הרשקוביץ, עו"ד מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:10, 9 באוגוסט 2016

  עמרם שלום,

  תודה על פנייתך, משאלתך עולה כי לשותף שלך יש יכולת גישה לחשבונות, חששך אינו בעלמא נתקלנו כבר בחברות רבות בהם שותף אחד החליט לפעול על דעת עצמו ולרוקן את החברה מנכסיה, בשלב זה יש איך לפעול אך חשוב לקבל תמונה מלאה ומדוייקת כלל הניתן על החשש והאסמכתאות שישנם לאותו חשש שלך, על מנת שניתן יהיה לפנות לביהמ"ש בבקשה לצו מניעה דחוף.

  מוצע לפנות להמשך פרטים ובדיקה בדרכים המקובלות.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר