עסק מתחרה של עובד לשעבר - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 09:13, 27 בספטמבר 2016

  היי עובד לשעבר שלי, מתברר לי הקים עסק שמתחרה בעסק שלי, ופונה לאותם לקוחות מרכזיים שלי, כיצד אני יכול להוציא לו צו מניעה והאם אני זכאי לפיצוי בגין השימוש שהוא עושה במידע שלי

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  גיא הרשקוביץ, עו"ד מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:31, 29 בספטמבר 2016

  דוד שלו ובוקר טוב, ראשית תודה על שאלתך, היא חשובה מאוד ויש כמה היבטים שיש לברר, האם העובד היה חתום על הסכם העסקה שכלל סעיף תחרות ואי סודיות, מתי העובד סיים לעובד אצלך והאם פוטר או התפטר, מכל מקום אבהיר, כי בתי המשפט קבעו כבר שרשימת לקוחות היא סוד מסחרי, שעל פניו השימוש שעושה בה העובד שלך אינו כדין, חשוב לזכור, כי נטל ההוכחה הוא עליך, וכלל שתוכיח תהיה זכאי לפיצוי, מוצע לפנות להמשך פרטים ובדיקה בדרכים המקובלות.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר