צו מניעה לפינוי דחוף - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 09:50, 16 באוקטובר 2016

  שלום לכולם, אני חתום על חוזה שכירות של חנות באיזור הצפון, הגעתי עם המשכיר להבנה שאני ממשיך להשכיר יחד עם אפשרות להרחיב את הנכס וכך סוכם בינינו, התחלתי עבודות ביצוע להרחבת הנכס, כי מיד אחרי החגים אני כבר רוצה להגדיל את היקף הפרסום והמכירות של החנות, בעלי מקצוע כבר עובדים ובעל הבית ביקר כמה פעמים יחד עם אנשי מקצוע שלו שגם אישרו בעל פה את מה שאני עושה. פתאום בעל הבית מדבר איתי שני פועל ללא הסכמות והורס לו את הנכס, ושהוא יפנה אותי מהנכס ויחייב אותו בנזקים על השיפוץ שהתחלתי, האם אחרי שסיכמנו בינינו והתחלתי לפעול בהתאם לאישורו הוא יכול לחזור בו? האם אני יכול לקבל צו מניעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

  גיא הרשקוביץ, עו"ד מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:20, 18 באוקטובר 2016

  תשובה לשאלתך,
  גלעד שלום, חשוב להבין את הפרטים המדויקים של ההסכמות ביניכם, אכן הסכם יכול להיות גם בעל פה ואם אכן כך סוכם ביניכם ובעל הבית חוזר בו יש אפשרות לקבל סעד, בין סעד זמני ובין סעד של אכיפת הסכם, ככל שנגרמו לך נזקים אז בוודאי שגם לכך יש משמעות, מציע לפנות להשלמת פרטים ובדיקה בדרכים המקובלות

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר