מעסיק קטן - הפרשות פנסיה לעובד חדש - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מעסיק קטן עד 5 עובדים

  נשלח ע"ימעסיק קטן עד 5 עובדים 09:39, 26 ביולי 2016

  שלום. מעסיק קטן קלט עובד חדש. הוצע לעובד להמשיך את תכנית הפנסיונית הקיימת שלו אך העובד מתמהמהה בהעברת מסמכים וכד. בינתיים העובד בלי כיסוי. הבנתי שיש אפשרות להעביר לקרן פנסיה שרירותית ואחר כך אם העובד ירצה יעביר את הכספים לקופה הפעילה שלו. ומה עושים אם לא מקבלים את העובד לקרן הפנסיה ברירת מחדל בגלל מצב רפואי ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  12:57, 26 ביולי 2016

  שלום. ככל שהעובד מתמהמה בבחירת קופת גמל על המעסיק להפקיד כספים לקרן פנסיה שנקבעה בהסכם העבודה עם העובד כברירת מחדל וככל שלא נקבעה כזו בהסכם באחת מקרנות הפנסיה לפי בחירת המעסיק תוך מתן הודעה לעובד כי הואיל והוא טרם בחר בקרן פנסיה למרות שניתנה לו הזדמנות לעשות כן הוא צורף לקרן הפנסיה הספיציפית ועדיף להעביר לקרן הפנסיה בה הא מבוטח וכי באפשרותו בכל עת לבחרו בקרן פנסיה אחרת. הקבלה לקרן הפנסיה הינה על פי שיקול דעת הקרן הפנסיה ואין עליה חובה לעשות כן, וככל שהיא מבקשת לערוך חיתום רפואי הריהי רשאית לעשות כן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.