פיצויי פיטורין וחזרה לעבודה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • ריטה

  נשלח ע"יריטה 17:01, 10 בנובמבר 2013

  שלום רב עבודתי הופסקה בשל סיום חוזה בתאריך 15.7.13 בתאריך 10.11.13 החלטתי למשוך את כספי הפיצויים המגיעים לי אני מבינה כי קיימת תקופת צינון של 6 חודשים לשכירים במידה והמעסיק יציע לי לחזור אליו האם הספירה של חצי שנה ,היא מיום סיום העבודה או מתאריך שליחת הטפסים לחברת הביטוח? תודות

  השב
 • 11:27, 11 בנובמבר 2013

  ריטה שלום

  בעקרון מומלץ מאוד כי לא תבוצע משיכת כספים ממוצר פנסיוני - ללא קבלת יעוץ פנסיוני פרטני.

  משיכת כספים מקרן פנסיה / ביטוח מנהלים / קופת גמל- הינה בלתי הפיכה ועלולה לגרום נזק משמעותי, וברוב המקרים בלתי הפיך, לזכויות הפנסיוניות - ובכללן הזכות לקבלת פנסית זקנה בגיל פרישה, או שמירה על כיסוים ביטוחים לקבלת פנסית נכות או פנסית שאירים מהמוצר הפנסיוני.

  קבלת יעוץ פנסיוני על ידי בעל רשיון (משוק פנסיוני (שהואסוכן ביטוח או עובד של הגוף המוסדי) או על ידי בעל רשיון אובייקטיבי - יועץ פנסיוני)- מעניקה לך תשתית של ודאות מסוימת לכך שעשית בחירה נכונה וזאת בהתבסס על תקופת החסכון הפנסיוני, סוג המוצר הפנסיוני, קיומם של חסכונות פנסיונים נוספים או אמצעים נוספים אשר אמורים לשמש כמקור הכנסה בעת זקנה וכיו"ב.

  בכל מקרה לשאלתך- הכלל שנקטת בו - ההמתנה של ששה חודשים ממועד סיום העבודה - רלוונטי למיטב ידיעתי, רק לגבי כספי תגמולים שהופקדו ברכיב התגמולים במוצר הפנסיוני - עד לשנת 2000. לגבי כספים שהופקדו לרכיב התגמולים במוצר הפניסוני לאחר מועד זה - כלל זה אינו רלוונטי ויחולו לגביו כללי המס הקימים (הינו, כספי תגמולים שהופקדו עד לסוף שנת 2007 - ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי בניכוי המס או במקרים הסוציאלים הנקובים בתקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופות גמל)- שהם בעיקרם- הכנסה שאינה עולה על שכר המינימום, מצב רפואי, נכות וכיו"ב כמפורט בתקנות).
  לגבי כספי תגמולים שהופקדו לאחר שנת 2008 - ניתן למשכם רק בגין פרישה באמצעות העברתם לקופה משלמת לקצבה (אם הם אינם מופקדים שם - לענין זה קופ"ג משלמת לקצבה הינה קרן פנסיה או ביטוח מנהלים קצבתי) ורק באמצעות קבלת קצבה

  גם לכל לזה קימים חריגים

  בכל מקרה מומלץ להיוועת בענין זה כאמור עם בעל רשיון (ניתן גם לפנות לגוף המוסדי המנהל את תכנית הפנסיה ולקבל שם הכוונה)

  בברכה,
  אבנר בן חיון, עו"ד  תגובה
 • 08:04, 13 בנובמבר 2013

  עורך הדין בן חיון התבלבל בתשובתו .
  מתנצל בשמו .
  הספירה הינה 1/2 שנה ממועד עזיבת המעסיק ( מועד ניתוק יחסי עובד מעביד ) ולא ממשיכת הפיצויים בפועל מהקופות.

  המלצת אגב - אל תמשכי את הפיצויים אלא אם חסר אוכל בבית .
  הפנסיה יורדת לכמעט 50% ממה שהיה צפוי .

  כל טוב לך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.