הבהרה לתשובה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אזרחית

  נשלח ע"יאזרחית 12:11, 14 בנובמבר 2013

  הפקדות רטרואקטיביות לקרן פנסיה כללית , לא מוגבלות לגבי תקופת ההפקדה וסכום חד פעמי. ראשית המון תודה על התשובה לגבי הפקדות רטרואקטיביות בקרן פנסיה חדשה. בהמשך ציינת שניתן לבצע הפקדות רטרואקטיביות לקרן פנסיה כללית שאינה מוגבלת לגבי תקופת ההפקדה , וקבלת הפקדה כסכום חד פעמי. שאלתי: האם הפקדות רטרואקטיביות אילו יקנו לעובדת ביטוח לפנסיית נכות או שארים מרגע ההפקדה הרטרואקטיבי? שאלה 2: נאמר לי ע"י סוכן ביטוח שבגיל 72 אין כיסוי ביטוחי למקרה אובדן כושר עבודה, נכות או מוות? האם זה נכון? בתודה מראש

  השב
 • 12:36, 14 בנובמבר 2013

  אכן, בהתאם לתקנון קרן הפנסיה מגדל-מקפת משלימה- במקרה שבו מבוטח משלם דמי גמולים לאחר גיל הפרישה החל עליו (גיל הפרישה בקרן פנסיה הוא עד גיל 67) , פג התוקף הכיסוי הביטוח לנכות ולשאירים (דמי הסיכון לא מנוכים) ובמקרה של נכות - יקבל העמית - פנסית זקנה ובמקרה של פטירה יקבלו שאיריו פנסית שאירים כשאירי מבוטח לא פעיל.

  הכלל הזה קבוע בגם בקרן הפנסיה המקיפה 'הרגילה' (הינו, לא הכללית)

  האמור הינו בהתאם לתקנון מקפת (יש לבדוק - לגבי התקנונים האחרים - אם כי מניח שהם מקימים עקרון דומה).


  לכן בהתאם לגילה של העובדת, אין למעשה, כך נראה משמעות, לגבי הכיסוים הביטוחים לנכות או שאירים (בקרן פנסיה! להבדיל אולי מביטוח פנסיוני בקופת ביטוח- שם יש לבדוק)- והסכום ילך לחסכון לזקנה

  בכל מקרה כאמור יש לבדוק את הנושא עם בעל רישון פנסיוני על פי נסיבות הענין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.