העברת פנסיה ותיקה לחדשה ע״י המעביד - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • מאיה

  נשלח ע"ימאיה 23:01, 18 בנובמבר 2013

  לאבי הייתה פנסיה ותיקה משנת 91 (מרגע שעלה ארצה). בשנת 2002 החל לעבוד במקום חדש. מחיטוט בכל הדוחות השנתיים נודע לי כי המשיכו להפריש למבטחים הותיקה עד שנת 2004. בשנה זו החלו פתאום להפריש למבטחים החדשה. האם מהלך זה הנעשה ע״י המעסיק ללא ידיעה ואישורו של אבי פגע לו בפנסיה? ובמידה וכן, האם ניתן לתבוע ?

  השב
 • 19:47, 19 בנובמבר 2013

  מאיה שלום

  יש לבדוק את הנסיבות שבגינן שולמו הכספים למבטחים החדשה במקום למבטחים הותיקה.

  יתכן והיתה הפסקה העולה על שנתים בין מקום העבודה הקודם לבין מקום העבודה החדש (שהחל לעבוד בו בשנת 2002) שאז באמת לא ניתן להמשיך את הרצף במבטחים הוותיקה.

  ככל שיתברר שההפסקה בתשלומים למבטחים הוותיקה היתה שרירותית - כתוצאה מטעות של המעסיק - יש להעריך את הנזק שנגרם לאביך, ככל שנגרם (על פי ההפרש של צבירת הזכויות בין מבטחים הותיקה לבין מבטחים החדשה) ולדרוש זאת מהמעסיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.