open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 1 במאי 2018

            הפרשות לפנסיה לפנסיונר מהמשטרה

            האם אדם בן 62 שסיים את שירותיו במשטרה ומקבל פנסיה תקציבית שהחל לעבוד אצל מעסיק, האם המעסיק נדרש להפריש עבורו לפנסיה חובה ?

            1 במאי 2018
          • מנהל הפורום אבנר בן חיון 2 במאי 2018

            זו שאלה טובה. שכן, צו ההרחבה לפנסיה חובה פוטר מעסיק מחובת תשלום לפנסיה במקרה שבו העובד מקבל קצבה (שאינה מביטוח לאומי. היינו, מקרן פנסיה או מפנסיה תקציבית), ואולם לשון הצו בסעיף 4 (6) היא פטור מחובה לגבי מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבה; "קצבה" בסעיף זה – למעט קצבאות וגמלאות מהמוסד לביטוח לאומי;
            גיל פרישה חובה הינו הגיל הקבוע בחוק גיל פרישה, תשס"ד-2004- שהוא 67 לגבר
            הואיל ואתה פרשת לפני גיל פרישת חובה, יתכן ויש מקום לפרשנות כי קיימת חובה לתשלום מכוח צו ההרחבה

            2 במאי 2018
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form