ביטול חברות בקרן פנסיה בעקבות מצב רפואי - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • אדי

  נשלח ע"יאדי 16:23, 28 בדצמבר 2013

  מבקש לדעת אם קרן פנסיה יכולה לבטל את ההצטרפות לקרן שנעשתה לפני מספר שנים. מדובר על מחלה שנתגלתה לפני 10 שנים טופלה ולא חזרה שוב. בזמנו נמסרו אישורים רפואיים וגם לאחרונה המוכיחים כי הבעיה הרפואית מזמנו לא מנעה ולא מונעת או מגבילה היום כל פעילות שלי במקום העבודה. לאחרונה קבלתי מכתב המבטל את חברותי בקרן. המעסיק לוחץ עלי למצוא קופת פנסיה אך גם קופה אחרת לא מוכנה לצרף אותי. 1. האם קופת פנסיה יכולה כך סתם להפסיק חברותי בה לאחר שהייתי חבר בה שנים? במידה והתשובה היא כן, האם ישנה קופה שתקבל אותי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  08:38, 29 בדצמבר 2013

  אדי שלום

  התיאור קצת כללי וקשה ליתן על פיו התיחסות.

  בעת קבלת מצטרפים חדשים קרנות הפנסיה רשאיות לערוך חיתום רפואי ולקבוע תנאים בהצטרפות ואף לא לקבל את המועמד לקרן, אך ככלל לאחר שהמועמד הצטרף לקרן, קרן הפנסיה אינה יכולה לבטל את מעמדו כעמית / מבוטח בקרן.

  קימת בד"כ הוראה בתקנוני קרנות הפנסיה לפיהם על המבוטח למסור פרטים מלאים בעת ההצטרפות (לא צינת בשאלתך באם הפרטים הרפואים האמורים נמסרו בעת ההצטרפות), כך שיתכן ותקנונית אולי קימת לקרן זכאות לכך, אולם מדובר על צעד קיצוני ביותר.

  בכל מקרה, ההצטרפות לקרנות פנסיה פתוחה לפניך, וכאמור יתכן ותידרש לערוך חיתום רפואי, כאשר בגין המצב הרפואי המדובר יתכן ויקבעו לגביך התניות שונות.

  הית ממליץ לך לקבל יעוץ מלא על בסיס הפרטים והמידע המלאים בענין זה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.