היוון קצבה - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 14:09, 3 בינואר 2014

  שלום אמי מורה שיש לי פנסיה מבטחים וותיקה כמו כן יש לי קופות גמל אני עדיין עובדת ורוצה להוציא את הכסף מ2008 חיסכון לא משולם לקצבה. נאמר לי שאני צריכה לשלם מס 35אחוז . אני זקוקה לכסף נכנסתי לקשיים כלכליים באילו מקרים מס הכנסה יכול לאפשר לי להוריד את אחוז המס זה מאוד משמעותי לי. אשמח לקבל תשובה אני עדיין עובדת בת שישים.אנייודעת שאת התגמולים ניתן להוציא בגיל שישים

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון,מנהל הפורום

  17:50, 6 בינואר 2014

  שלום רב,

  בהתאם לתיקון שבוצע בחוק קופות הגמל בשנת 2008, נקבע כי כספים שהופקדו בקופת גמל לא משלמת לקצבה- (היינו, כספים שהופקדו במה שהיתה בעבר קופת גמל לתגמולים, בגין התקופה שהחל מיום 1/1/2008), ניתן למשיכה כקצבה בלבד וזאת באמצעות העברתם לקופת גמל לקצבה בעת התגבשות הזכאות לקבלת קצבה.

  נקבע כי ניתן למשוך כספים אלה שלא בצורת קצבה- ושלא על פי הכללים (משיכה שאינה כדין) ישירות מהקופה הלא משלמת לקצבה וזאת בניכוי מס כמתחייב על פי דין.

  כספים אלה אינם בגדר תגמולים (היניו, כאמור, הם לא הופקדו בקופת גמל לתגמולים אלא בקופת בגמל לא משלמת לקצבה) ולכן לא ניתן לקבלם שלא בניכוי מס כמתחייב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.