קצבת שארים - פורום קופות גמל ופנסיה

שאלה חדשה
 • שולמית

  נשלח ע"ישולמית 08:29, 21 בינואר 2014

  שלום רב, אני צריכה יעוץ בנושא פנסיה וקופות גמל. אני יתומה בת 22, אבי נפטר בהיותי בת 9 ואילו אמי נפטרה כשהייתי בת 15 ולפני כשנה נודע לי ולאחיי על כספי פנזי שלה על סך של כ150000 שח כשביכול אמורים להתחלק ביני ולבין שני אחיי. חברת הפנסיה היא מיטב דש, יצרתי איתם קשר טההם ביקשו שאמלא טפסי משיכה ואשלח להם עוד כמה טפסים על מנת לקבל את הכסף. לאחר התנהלות ארוכה הם יצרו איתי קשר בטענה כי זאת טעות והכסף הזה כבר שולם לנו כקצבת שארים כל חודש עד שמלאו לי 21. בדקתי את עניין קצבת השארים ולפי מה שהבנתי מדובר בכלל בקצבה שניתנת ליתומים או אלמנים ע"י ביטוח לאומי. אני לא מצליחה להבין כיצד הגיוני אשמח לעזרה בנושא

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

  עו"ד אבנר בן חיון ,מנהל הפורום

  19:54, 22 בינואר 2014

  שולמית שלום

  קרן פנסיה נועדה לתשלום קצבת זקנה, אך היא כוללת גם כיסוים ביטוחים למקרה נכות ופטירה.

  במקרה של פטירת עמית - זכאים שאיריו לפנסית שאירים. השאירים הינם האלמן/ אלמנה והיתומים (ילדי העמית). הזכאות הינה לאלמן/נה למשך כל ימי חיו/ה ולפיצוים עד לגיל 21.
  מדבריך עולה כי אכן קיבלת, את ואחיך, פנסית שאירים עד הגיעכם לגיל 21.

  לאור קבלת פנסית שאירים ממילא לא קימת עוד זכאות לכספים שהיו צבורים בחשבון ערב הפטירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אבנר בן חיון

מנהל הפורום: עו"ד אבנר בן חיון

בעל נסיון והתמחות מיוחדת בתחום קרנות הפנסיה וקופות הגמל והביטוח. עו"ד בן חיון שימש כיועץ משפטי של מב
למידע נוסף

03-9105770 חיוג
הודעה

פורום קופות גמל ופנסיה נועד לציבור הרחב על מנת ליתן מענה ראשוני וכללי בלבד לשאלות בתחום החסכון הפנסיוני בקופות גמל ובקרנות פנסיה.

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ משפטי או יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד.  

האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי פרטני ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל פונה ומנהל הפורום אינו אחראי לתוצאות השימוש בהן.